PCI Checklist, Edinim Güvenlik Taraması ile uzaktan üye işyeri kazanma sürecini 5 dakikaya indiriyor

PCI Checklist tarafından geliştirilen Edinim Güvenlik Taraması şirketlerin uzaktan üye işyeri edinimini güvenli ve hızlı hale getiriyor. Uzaktan müşteri edinimiyle şirketlerin 100 dolara mal olan ve 6 güne kadar uzayan süreci yüzde 90 oranında azalttığını belirten PCI Checklist Kurucu Ortağı Kıvanç Harputlu, “Bu süreçte bireylerin yanı sıra üye işyeri edinimi de çok önemli. Bu ürünümüzle şirketlere üye işyeri edinim sürecinde, başvuran kurumun anatomisini 5 dakika gibi çok kısa bir sürede ortaya çıkarıyoruz. Böylece şirketlerin riskini azaltıp müşterilerine de çok hızlı bir şekilde hizmet vermesini sağlıyoruz” diyor.

Türkiye’deki başta finans kuruluşları olmak üzere birçok şirket, uzaktan müşteri ediniminin başlayacağı 1 Mayıs 2021 tarihini bekliyor. Şirketlerin bugüne kadar fiziki olarak müşterileriyle yaptıkları işlemleri online hale getirecek olan uzaktan müşteri edinimi hem kurumlara hem de müşterilere zaman ve maliyet faydası sağlayacak. Ancak bu yeni dönem, uzaktan müşteri edinecek kurumların da teknolojik olarak bu sürece hazır olmalarını gerektiriyor.

Verisk Financial’a göre, geleneksel edinim süreci şirketlere 35 ile 100 dolar arasında bir fiyata mal oluyor ve 6 güne kadar uzayabiliyor. Uzaktan üye işyeri edinimiyle maliyeti yüzde 90 oranında, süreyi de 5 dakikaya indirmek mümkün. Şu sıralarda şirketler, büyük bir hızla hem müşteri memnuniyetini hem de güvenliği üst düzeye çıkaracak altyapı yatırımlarını sürdürüyor.

Bugüne kadar 4 bin 300’den fazla kuruma müşteri ediniminde güvenlik hizmeti sunan PCI Checklist de bu dönemde özellikle yeni üye işyeri edinimi için şirketlere ciddi bir destek sunuyor. PCI Checklist Kurucu Ortağı Kıvanç Harputlu, oldukça büyük bir avantaj sağlayacak olan uzaktan müşteri ve üye işyeri ediniminin gerçek bir faydaya dönüşmesi için kurumların çok iyi hazırlanmaları ve doğru sistemleri kullanmalarının önemli olduğuna dikkat çekiyor. “Eğer bir şirketin edinim süreci, çağın gereklerini karşılamıyor ve yavaş işliyorsa, potansiyel müşterilerin bu süreci daha iyi yöneten rakip bir firmayla çalışmayı tercih etmesi kaçınılmaz hale geliyor” diyen Harputlu, şirketlerin bu dönemde özellikle uzaktan üye işyeri edinimine özel bir önem vermelerini gerektiriyor.

Edinim Güvenlik Taraması ile ‘müşteriyi kaçırmak’ tarih oluyor

PCI Checklist Kurucu Ortağı Kıvanç Harputlu, bu süreçte bireysel müşteri ediniminin yanı sıra üye işyeri ediniminin çok daha kritik öneme sahip olduğunu belirterek “Üye işyeri adayları, çok daha titiz ve hızlı hizmet veren kurumları tercih ediyor. Dolayısıyla bir başvuruyu hızlı bir şekilde incelemek, doğru karar verip süreci başlatmak gerekiyor. Burada en büyük risk, kurumların ‘müşteriyi kaçırmamak’ için gerekli incelemelere yeterince zaman ayıramaması” diyor. PCI Checklist’in “Edinim Güvenlik Taraması” adlı çözümünün tüm kurumlar için bu güvenlik taramasını dakikalar içinde yaptığını ifade eden Harputlu, ürünle ilgili şu bilgileri veriyor: “PCI Checklist’in Edinim Güvenlik Taraması, üye işyeri edinim süresini yalnızca 5 dakikaya düşürüyor. Banka veya ödeme sistemi sağlayıcısının yapması gereken tek şey, ilgili iş yerinin web sitesinin adresini PCI Checklist’in paneline yazıp “tara” seçeneğine tıklamak. Bu basit eylem bile bir API entegrasyonu ile elimine edilebilir. Tarama başladıktan sonra, PCI Checklist’in son teknoloji kullanılarak tasarlanmış sistemi, gerekli kontrolleri sağlıyor ve 70’ten fazla kontrol noktasını içeren bir rapor oluşturuyor. 5 ila 10 dakika arasında otomatik olarak oluşturulan bu rapor, banka ve ödeme sistemcilerine yalnızca teknik bilginin yanı sıra başvuru yapan üye işyerinin müşterilerine sağladığı alışveriş deneyimine dair bilgi sunuyor. PCI Checklist’in hizmetinden yararlanarak, şirketler edinim raporuna kendi görsel ve dökümanlarını da ekleyerek bir edinim arşivi yaratma imkânı buluyor.”

Güncel İçerikler