PCI Checklist geliştirdiği yeni platformuyla yoluna Onlayer ismiyle devam edecek

Hizmet sunduğu banka ve ödeme kuruluşlarına üye 25 bin iş yerini denetleyen Onlayer, yeni markası ve hizmetleriyle Türkiye’deki varlığını güçlendirmenin ve istihdamını artırmanın yanı sıra Birleşik Arap Emirlikleri ve Hindistan pazarlarına da açılacak.

Siber güvenlik alanında faaliyet gösteren yerli girişim PCI Checklist, bundan böyle çalışmalarına geliştirdiği “Uçtan Uca Risk Yönetimi” platformu Onlayer adıyla devam edecek.

Hizmet kapsamının genişlemesiyle birlikte isim değişikliğine giden şirket, bankalara ve ödeme kuruluşlarına üye olan iş yerlerinin siber güvenlik risklerinin yanı sıra dolandırıcılık (fraud), uyumluluk ve finansal risklerini geliştirdiği yapay zekâ motoruyla analiz edip öngörülerde bulunuyor. Risklerin tek noktadan proaktif yönetimini sağlayan bir platform haline gelen Onlayer, Birleşik Arap Emirlikleri ve Hindistan pazarlarına da açılacak.

Onlayer, risk kontrolünün katmanlarına iniyor.

Banka ve ödeme kuruluşlarının üye iş yerlerinin siber güvenlik risklerini tararken farklı ihtiyaçları olduğunu söyleyen Onlayer Kurucu Ortağı ve CEO’su Kıvanç Harputlu, verdiği demeçte;

“Banka ve ödeme kuruluşları, üye iş yerlerinin siber güvenlik dışında uyum, sahtecilik, dolandırıcılık ve finansal eylemlerine karşı da risk analizi ihtiyacı duyuyor. Biz de bu dikeylere hizmet etmek üzere teknolojimizi geliştirdik ve bunu yapay zekâ motoruyla risk öngörülerinde bulunabilir hale getirdik. Bu 4 alanın risk taraması dışında banka ve ödeme kuruluşlarının yeni üye iş yeri alırken de bakması gereken noktaların risklerini analiz ediyoruz. Böylelikle banka ve ödeme kuruluşu yeni üye iş yeri alırken tüm bu risk kontrollerini otomatik olarak tek platformdan alabiliyor.

Globalde de olduğu gibi üç haftalık bir müşteri edinim sürecini teknolojimiz sayesinde 5 dakikaya indirmiş olduk. Banka ve ödeme kuruluşlarının yeni üye iş yeri kazanımına gelen hız, rekabet avantajı sağlamasının yanı sıra siber güvenlik, fraud ve uyum kontrollerinin periyodik olarak devam etmesi de oluşabilecek maddi ve manevi zararlarını da engelleyebiliyor. Onlayer olarak yeni hizmetlerimizi bütünsel bir bakış açısıyla inceleyip, riskleri bütün katmanlarıyla ele alacağız. Bu amaçla da ismimizi değiştirdik. Aslında şirketimizin tüzel ismi olan Onlayer’i gelecekte gitmek istediğimiz yolu düşünerek koymuştuk. Markalaşma sürecimizi de bu bağlamda yenilemenin heyecanı içindeyiz.”

Güncel İçerikler