Lumnion, InsureTech Hub Munich’in NXT programına dahil olan ilk yerli girişim oldu

Sizlere geçtiğimiz hafta içerisinde Sabancı Ventures ve StartersHub’dan 4.5 milyon TL üzerinde yatırım aldığını duyurduğumuz Lumnion, Avrupa’nın en iyi sigorta teknolojileri programlarından InsureTech Hub Munich‘in NXT Programına dahil olarak burada yer alan 25 sigorta şirketi ve Avrupalı yatırımcılara çözümlerini sunarak Almanya pazarına giriş yapıyor.

DIA Community tarafından 2021 yılında izlenmesi gereken 100 sigorta teknolojisi şirketi arasında gösterilen, İTÜ Çekirdek 2020 Insuretech ve Top 20 girişimlerinden olan sigorta teknolojileri şirketi Lumnion, sigorta sektörüne yönelik yapay zekâ ve makine öğrenmesi tabanlı risk fiyatlama platformları geliştiriyor.

Yurt içinde ve yurt dışında sektörün önde gelen birçok şirketiyle çalışan Lumnion’un yarattığı modüler platform, sigorta şirketlerinin risk modellemesini bütün kabul edilmiş makine öğrenmesi algoritmalarını da kullanarak yapabilmesine, portföyleri üzerinde aldıkları ticari kararları optimize etmek için simülasyonlar yapmasına ve günlük saha fiyatlamasını yönetmesine olanak sağlıyor. Bunun yanı sıra, platformun davranışsal optimizasyon özelliği sayesinde fiyatlamayı müşteri bazında kişiselleştirmek de mümkün oluyor.

Lumnion tarafından geliştirilen özel metotla kara kutu olarak tanımlanan birçok makine öğrenmesi algoritmasının sonuçları anlaşılır ve şeffaf hale getirilerek sigorta fiyatlamasında kullanılabiliyor.

Sabancı Ventures ve StartersHub’dan aldığı yatırım sonrasında yurt dışı operasyonlarının gelişimini hızlandırmayı planlayan Lumnion, Almanya’nın ardından Avusturya ve İsviçre pazarına da girerek tüm Avrupa pazarında etkin konuma gelmeyi hedefliyor.

Güncel İçerikler