Yapay zeka tabanlı sigorta fiyatlama platformu Lumnion, 1 milyon dolar yatırım aldı

Yapay zeka tabanlı uçtan uca sigortacılık fiyatlama platformları geliştiren yerli girişim Lumnion, ara yatırım turunda 1 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu.

Yapay zeka tabanlı sigorta fiyatlama platformu olan Lumnion’un yatırım turuna; Maxis Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi A.Ş. Yenilikçi Girişim Sermayesi Yatırım Fonu, Vakıf Katılım Bankası A.Ş, OBBS Teknoloji A.Ş ve Yapay Zeka Fabrikası (İş Bankası) katıldı. Gerçekleşen bu yatırım turu, Lumnion’un makine öğrenmesini, yeni teknolojileri ve yapay zekayı, sigorta sektöründe kullanılabilir hale getirme ana hedefini daha da ileriye taşımasına destek olacak.

Bu yatırım turu hakkında konuşan Lumnion CEO’su Cenk Tabakoğlu verdiği demeçte;

“Maxis Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi A.Ş. Yenilikçi Girişim Sermayesi Yatırım Fonu liderliğinde gerçekleşen bu son yatırım turumuz ile, sigorta fiyatlandırmasının dönüşümünü ve kilit pazarlarda büyümemizi hızlandırmayı hedefliyoruz. Sigorta sektörü için, yeni nesil makine öğrenmesi algoritmaları ile aktüeryal risk modellemesinden, saha fiyatlama yönetimi ve dış veri ile davranışsal fiyatlamaya kadar çalışan modülleri bulunan, yapay zekâ tabanlı platformumuzu daha da geliştireceğiz.

Yurtdışı çalışmalarımızı hızlandırıp, yeni pazarlarda müşteri edinimimizi artıracağız. Bize güven duyan ve destekleyen bu turdaki yatırımcılarımız Maxis Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi A.Ş. Yenilikçi Girişim Sermayesi Yatırım Fonu, Vakıf Katılım Bankası A.Ş, OBBS Teknoloji A.Ş ve Yapay Zeka Fabrikası (İş Bankası) ve mevcut yatırımcılarımız Sabancı Ventures, Hub Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş., Kuveyt Türk Portföy Yönetimi A.Ş. Neova Katılım Sigorta Özel Girişim Sermayesi Yatırım Fonu, İTÜ ARI Teknokent ve OBSS Teknoloji A.Ş.’ye teşekkür ediyoruz.”

Güncel İçerikler