İki yerli girişim Podfresh ve Makromusic, içerik ortaklığı noktasında iş birliği yaptı

Türkiye’de girişimlerin, kurumlarla yaptığı iş birliklerinin yanı sıra kendi aralarında yaptıkları iş ortaklıkları bizi oldukça heyecanlandırıyor.

Türkiye’nin en geniş podcast ağı Podfresh; müzik severleri bir araya getiren Makromusic’in podcast içeriklerini sağlamak için çözüm partneri oldu.

Podfresh, makromusic ile gerçekleştirdiği bu partnerlik ile birlikte Podfresh podcast ağı içerisindeki yayınların dinleyicilerinin makromusic uygulaması üzerinde birbirleriyle etkileşime geçebilmelerine, birbirlerinin dinlediği yayınları keşfedebilmelerine ve dinleme deneyimlerini yükseltmeye olanak sağlayacak.

Ataberk Özaydın, Atakan Gülbahar, Aybars Göçerler ve Altan Özlü tarafından kurulan yeli girişim ve müzik odaklı sosyal medya uygulaması olan makromusic, benzer podcast ve müzik tercihleri olan ve aynı anda aynı podcast yayınları ve müzikleri dinleyen kişilerin eşleşip tanışmasına olanak sağlıyor. Bu kullanıcıların favori podcaster, sanatçı ve içerikler hakkında paylaşım yapabilmelerine olanak sağlıyor.

8. ayında 1.4 milyon indirmeye erişen ve 2 milyon değerleme ile yatırım alan makromusic, App Store ve Google Play Store’dan indirilebiliyor ve en popüler uygulamalar kategorilerinde kullanıcıların sık tercih ettiği uygulamalar listelerinin en başında yer alıyor.
Podfresh; podcast ağı bünyesinde yer alan 180’in üzerinde podcast yayın ve yayımcısıyla, markaların mesajlarını hedef kitlelerine direkt ulaştıran, Türkiye’nin ilk podcast prodüksiyon/içerik üretim ajansıdır.

Güncel İçerikler