InsurTech

getir, 2.6 milyar dolar değerleme ile 300 milyon dolarlık yeni bir yatırım aldı

Güncelleme: Nazım Salur, egirişim’in haberini doğruladı. getir artık Unicorn bir girişim!

  • getir, bu yatırımla birlikte saha çalışanlarına 25 milyon TL’lik maddi destekte bulunacak.

Bugün sizlere güvenilir kaynaklardan edindiğim bilgi doğrultusunda ve şu an resmi olarak açıklanmadığından duyum olarak yayınlayabildiğim bir haberi paylaşıyorum. Evet bu haber, Türkiye Girişim Ekosistemi’nin en büyük değerlemeli yatırımı olarak da resmi olarak açıklandığında açıklandı! ve tarihe geçti. Yatırımcı bilgileri de yine resmi içerikte yer alacaktır.

Sports Tech

Hatırlarsanız Ocak 2020’de getir, 38 milyon dolarlık Seri A yatırım almıştı. Aradan geçen tam 1 yılın ardından 850 milyon dolar değerleme ile 128 milyon dolar yeni bir yatırım aldığını duyurdu. Globale açılan yerli bir girişimin aldığı bu yatırım ekosistemimizi derinden heyecanlandırdı ve bizi global arenaya daha sıkı sıkıya bağladı.

2.6 milyar dolar değerleme ile en büyük yatırım!

Ve artık sizlerle o güzel “duyum noktasında üzerinde durduğumuz” haberi paylaşma zamanı geldi. Üç kurucu ortak; Nazım Salur, Serkan Borançılı ve Tuncay Tutek tarafından kurulan yerli girişim getir, 2.6 milyar dolar değerleme ile 300 milyon dolar yatırım aldı. Bu haber ekosistemimize hayırlı olsun. Ayrıca kurucuların hisselerinin halen büyük çoğunlukta olduğunu da söyleyebiliriz. Resmi açıklamanın da yakında yapılacağını tahmin ediyoruz.

“getir diye yazılır, getir diye okunur”

Son günlerde “getir diye yazılır, getir diye okunur” mottosuyla İngiltereye açılan şirket, 2017 yılında Avrupa’nın en gözde 100 girişimi arasında yer almıştı. Ve o artık, Türkiye topraklarından çıkan Peak‘ten sonra dünyanın gözde bir girişimi olarak tarihe geçiyor. Ayrıca Londra’dan sonra; Berlin, Amsterdam ve Paris’e de açılacağını sizlerle paylaşmıştık.

Resmi bir açıklama yapılana kadar ve yapıldıktan sonra da kaynağı hiçbir kurum ve kişi ile de paylaşmayacağımızı ayrıca söylemek isteriz.

getir’in hikayesi

Konuyla İlgili

Günlük ebülten

Ekosistemdeki gelişmeleri kaçırmayın

Son İçerikler