B2Press

Türk girişimcinin de kurucusu olduğu telefon tutacağı Flapgrip, Ralf Dümmel’den 125 bin Euro yatırım aldı

Yeni telefon tutunma model tasarımında iki girişimci; Cem Doğan ve Philip Deml‘ın patentli telefon tutacağı Flapgrip, Almanya’nın en ünlü TV programı Die Höhle der Löwen start-up şovunda bölgenin tanınmış yatırımcılarından Ralf Dümmel‘den 125 bin Euro yatırım aldı.

Almanya’nın Frankfurt kentinde doğan Türk girişimci Cem Doğan’ın da kurucusu ve geliştiricisi akıllı telefon tutucusu Flapgrip kullanıcılarının hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor. Çok işlevli olduğu dile getirilen Flapgrip, tüm akıllı telefonlar ve telefon kılıflarıyla uyumlu olarak çalışıyormuş. Flapgrip’te diğer telefon tutucularındaki mıknatıs fonksiyonun olmaması ve tasarımında kendinden yapışkanlı yöntemiyle oldukça pratik ve yalın bir tasarım sahip olduğu söyleniyor.

Flapgrip hem dikey hem de yatay kullanım seçeneğini bir arada sunuyor. Herhangi bir zemin üzerinde ya da arabaların havalandırma bölümlerine takılarak telefonun kolayca tutunmasını sağlarken, kullanıcısına konfor alanı sunmayı hedefliyor.

Flapgrip’in kurucuları, tasarlayıp geliştirdikleri bu ürünlerinle Almanya’nın en ünlü yarışma programı “Die Höhle der Löwen”i büyük bir başarı elde edip yarışmayı kazanırken, DS Produkte’nin Genel Müdürü Ralf Dümmel’den yatırımcı desteği de elde ettiler. Flapgrip, Almanya genelinde 10.000’den fazla perakende şubesinde Flapgrip satmayı başardılar.

Kolektif House

Konuyla İlgili

Son İçerikler