B2Press

Karşıyaka Spor Kulübü, basketbol branşında espor takımını kurdu

İzmir’in Karşıyaka Spor Kulübü, yürürlüğe koyduğu dijital dönüşüm planının önemli bir parçası olan espor üzerine yoğunlaşmak ve dijitale meraklı yeni nesle ulaşmak için Karşıyaka SK espor branşını hayata geçirdi.

Karşıyaka, dünya kulüpleri arasında olma hedefi ile faaliyet gösterdiği her branşta olduğu gibi espor branşında da sadece Türkiye’de olan turnuvalar değil, dünyanın çeşitli yerlerinde organize edilen turnuvalara katılmak, her ülkede olan taraftar ve destekçilerine bu branşla da ulaşmayı hedefliyor.

Uzun soluklu planın bir parçası olarak ilk açılan spor branş olan Basketbol – NBA2K21 için, özenle belirlenmiş, Karşıyaka formasını en üst performans ile taşıyacak takım oyuncuları belirleyen yeşil-kırmızılı kulüp şu oyuncuları bünyesine kattı:

  • Mert “MertOrange” Pekmezci
  • Hakan “Hako_ALB” Albayrak
  • Yalçın “q-clamps-p” Akan
  • Sinan “BabySharkk67” Temel
  • Metehan “KSK-Metehan” Çetin
  • Barışcan “bcancetin” Çetin

Karşıyaka, espor branşı ile yeni nesle ulaşmak isteyen, dijitalde var olan markalarla iş birliğini arttırmak, yeni açacağı espor branşları ile bu alanda sporcu sayısını arttırmak, yeni çağın bir gerçeği olan dijital yayıncılığı gerçekleştirmek ve taraftarlarına her branşında oluğu gibi bu alanda da heyecanlı ve gurur duyacağı müsabakalar yaşatmayı ilke edindi. Karşıyaka, ilk hayata geçirdiği branş olan Basketbol ile espor turnuvasında Panathinaikos ve Beşiktaş’la aynı grupta yer alıyor.

Karşıyaka’nın yarışacağı NBA2K lig, NBA’in de resmi espor ligi olarak kullandığı platformdur. Sezonda 400 milyona yakın izlenme sayısına ulaşan ligin bir benzeri FIBA tarafından 17 ülkenin ulusal takımlarıyla gerçekleştirildi ve maç başı 5 milyon adet izlenme sağlandı.
Ekonomisi ve izlenmesi giderek artan espor dünyasında Karşıyaka da planlı ve hedefli olarak seçkin rakipleri arasında yerini alacak. Bu sayede kulübe gelir imkanının kapıları da açılırken dünyanın her yanından yeşil-kırmızılı kulübe yeni destekçiler sağlanmış olacak. KSK armasının her branşta olduğu gibi bu platformda da başarı ile temsil edilmesi kulüp saygınlığı ve bilinirliliği üst düzeye çıkartacak.

Kolektif House

Konuyla İlgili

Son İçerikler