B2Press

sahibinden, Mayıs 2020 verilerine göre 52.1 milyon kullanıcı ile kendi rekorunu kırdı

“Normalleşme” ile birlikte, tüketiciler hızla eski alışkanlıklara geri dönmeye başladılar. Google Analytics 2020 Mayıs ayı verilerine göre sahibinden.com, 52.1 milyon kullanıcı, 395,8 milyon ziyaret sayısı ve 13,1 milyar sayfa gösterimi ile yeni bir rekora imza attı.

sahibinden.com’un son 2,5 aylık dönemi kapsayan verileri, Mayıs’ın son haftası ile karşılaştırıldığında kullanıcı hareketlerinin normalleşme dönemine uygun şekilde yükseldiğini ortaya koyuyor. Son bir haftada sahibinden.com’da geçirilen süre yüzde 48 artarken, tüm zamanların en yüksek trafik rekoru ise 31 Mayıs’ta kırıldı.

Ev ve araç alımı gibi ertelenen büyük kararlar gözden geçiriliyor

Tüketicilerin salgınla birlikte yavaşlayan ev veya araç değişikliği gibi büyük kararları, yeniden canlandı. Son 1 haftada en büyük ilgi artışı emlak kategorisinde görülürken, onu vasıta kategorisi izledi. Emlak kategorisinde ilgi yüzde 70, Daire alt kategorisinde ise yüzde 72 oranında arttı. Vasıta kategorisinde ise son 1 haftalık süreçte yüzde 35, Otomobil alt kategorisinde ise yüzde 37’lik bir ilgi artışı gözlemlendi.

Son 1 haftada İş İlanları kategorisindeki ilgi %58 oranında artarken; Yardımcı Arayanlar kategorisindeki ilgi yüzde 53 arttı.

Kolektif House

Konuyla İlgili

Son İçerikler