InsurTech

Kitlesel fonlama platformu Fongogo, KOBİ’lere yönelik Cansuyu kampanyasını başlattı

Eğer bir işletmeniz varsa, Cansuyu kampanyası başlatıp ürün ve hizmetlerinizi satarak ihtiyacınız olan kaynağa ulaşabilirsiniz.

Covid-19’dan dolayı evlere kapandığımız bugünlerde belki de ekonomik olarak en büyük zararı küçük ve orta çaplı işletmeler görmektedir. Fongogo, işletmelerin hayatta kalma savaşı verdikleri bu zorlu günlerde işletmeleri kitlelerle bir araya getirerek önümüzdeki dönemde çalışanlara bir cansuyu olabileceklerini kampayayı başlattığını duyurdu.

Sports Tech

Kampanya’ya git >

Fongogo, ödül bazlı bir kitlesel fonlama platformudur. İşletmeler, platform içerisinde aradıkları toplam destek miktarını, ‘ödül’ adı verilen ürün ya da hizmetlerinin ön satışını yaparak ilerideki bir tarihte gerçekleştirme taahhüdü vererek topluyor. Şu an yaptıkları ön satışlarla ihtiyaçları olan kaynağı kitlelerden topluyor ve önümüzdeki dönemde vadettikleri hizmeti vermeyi taahhüt ediyorlar.

Ne kadar çok destekçi o kadar toplanan fon!

Hizmet sektörü başta olmak üzere restoranlar, kuaförler, berberler, cafeler, pastaneler, çiçekçiler, butikler, oteller, psikologlar, yoga hocaları, beslenme uzmanları, yaşam koçları vb. şahıslar ve işletme sahipleri Cansuyu kampanyasından yararlanabilir. İşletmeler, Fongogo üzerinden kampanya oluşturma adımlarını takip ederek, kampanya süresi ve hedefi belirleyip kampanya bilgilerini ve satış yapmak istedikleri ödülleri girerek başvurabiliyorlar. Kampanya yayına girdikten sonra ise sosyal medya ve mesaj üzerinden kampanyalarını çevreleriyle paylaşabiliyorlar.

‘Ya Hep Ya Hiç’ modeli

Fongogo, kullandığı standart model olan ve fon toplamanın proje hedefinin başarısına bağlı olduğu ‘Ya Hep Ya Hiç’ modeli yerine Cansuyu kampanyaları için koyulan hedefe ulaşma zorunluluğu aramıyor, ne kadar satış yapılmışsa işletme o kadar kazanıyor.

Konuyla İlgili

Günlük ebülten

Ekosistemdeki gelişmeleri kaçırmayın

Son İçerikler