Mastercard’ın İş Geliştirme ve Siber Güvenlik başkan yardımcısı Hakan Tatlıcı oldu

Mastercard, Hızlı Büyüyen Avrupa Pazarları operasyonunda İş Geliştirme ve Siber Güvenlik Başkan Yardımcılığı görevine Hakan Tatlıcı’yı getirdi.

Tatlıcı 2014 yılından bu yana Mastercard bünyesinde Türkiye, İsrail, Azerbaycan, Kazakistan, Gürcistan, Belarus gibi 11 ülkenin bulunduğu Hızlı Büyüyen Pazarlar’da İş Geliştirme Direktörlüğü görevini yürütüyordu.

Kadir Has Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği’nden mezun olmasının ardından Marmara Üniversitesi’nde Mekatronik Mühendisliği alanında Yüksek Lisans derecesi alan Hakan Tatlıcı, iş hayatına Motorola ONS bünyesinde mühendis olarak başladı. Ardından Lima Endüstriyel bünyesinde Satış ve Pazarlama departmanında görev yapan Tatlıcı, 2009-2012 yılları arasında ise Avea bünyesinde İş Analisti ve Ürün Müdürü olarak çalıştı. 2012 yılında Turkcell Mobil Finansal Hizmetler Kıdemli Ürün Müdürü olan Hakan Tatlıcı, aynı kurumda Kıdemli Bölgesel Ticaret Pazarlama Kampanya Müdürü olarak kanal satış ekiplerini yönetti.

2014 yılında İş Geliştirme Müdürü olarak Mastercard Türkiye’de göreve başlayan Tatlıcı, daha sonra Türkiye ve Azerbaycan İş Geliştirme Direktörlüğü yaptı. Son olarak Hızlı Büyüyen Ülkeler İş Geliştirme Direktörü olarak görev yapan Hakan Tatlıcı, bu ülkelerde dijital ürünler özelinde satış ve iş geliştirme ekiplerini yönetiyordu.

Güncel İçerikler