Yemeksepeti’nin projesi Yemek.com Türkiye’nin ilk interaktif yemek tarifini yayınladı

Yemeksepeti bünyesinde faaliyet gösteren Türkiye’nin popüler yemek tarifi platformlarından Yemek.com, yemek pişirmeyle teknolojiyi buluşturan yeni projesi “Ya Sen Yapsan?”‘ı hayata geçirdi. Türkiye’nin ilk gerçek interaktif yemek tarifi olma niteliği taşıyan Ya Sen Yapsan? projesinde Yemek.com’un mutfaktaki uzmanlığını Yemeksepeti’nin teknolojisiyle buluşuyor.

Yemek.com’un Vestel Ankastre iş birliği ile hayat geçirdiği “Ya Sen Yapsan?” videosu kullanıcılara yepyeni bir deneyim sunuyor. Kullanıcıların dışarıda yiyebilecekleri en güzel burgerleri, evde en ekonomik haliyle oluşturabildikleri video, kullanıcı seçimlerine göre ilerliyor. Kullanıcılar hamburger ekmeği seçimiyle başlayıp, burgere en çok yakışacak malzemelerden dilediklerini tercih ederek, 216 farklı senaryoda 216 farklı hamburger hazırlayabiliyorlar.

Yemek.com’un mutfak uzmanlığının, Yemeksepeti’nin teknik ve dijital deneyimiyle bir araya geldiği proje Türkiye’nin ilk gerçek interaktif tarif videosu.

Yemeksepeti’nin Teknik Bilgisi Yemek.com ile Birleşti

216 farklı burger tarifinin 216 farklı senaryo ile kullanıcıya sunulduğu videonun arka planında önemli bir analiz ve algoritma kurma süreci var. 700’den fazla videonun birleşmesiyle oluşturulan video için ayrıca performansları birbirinden farklı olan cihazlara uyumlu farklı optimizasyonlar da çalışıldı.

Tüm bu mecralar için çok farklı ekran boyutu, çok farklı sürümler ve farklı cihazlar olduğu için uzun bir test süreci yaşandı ve yüzlerce farklı telefondan tek tek kontroller yapılarak proje hayata geçirildi. 1,5 ay süren çalışmalar sonucunda tüm mobil ve masaüstü cihazlarda çalışan Türkiye’nin ilk interaktif tarif videosu hazırlandı.

Yemek.com’un Vestel ve Yemeksepeti iş birliğiyle hayata geçirdiği ilk interaktif yemek tarifi videosuna bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Güncel İçerikler