Melek yatırım platformu Angel Effect, ABD merkezli Vampr’a yatırım yaptı

Erken aşama, yüksek büyüme potansiyeli içeren girişimlere yatırım yaparak gelişmeleri için sermaye, tecrübe ve aynı zamanda global ağlara erişim sağlamak ve melek yatırım kültürünü yaygınlaştırmak üzere kurulan Angel Effect yılın ilk yatırımını Amerika merkezli Vampr’a 9 milyon dolar üzerinden yaptığını açıkladı. Sizlere Angel Effect’in ilk kuruluşunu paylaşmıştık.

2015 yılında başarılı müzisyenler Josh Simons ve Baz Palmer tarafından hayata geçirilen Vampr, müzisyenlerin birbirleriyle tanışmaları için bir ortam olarak yolculuğuna başladı. Bugüne kadar 5 milyon bağlantı kurulmasına olanak sağlayan Vampr, dünyanın her ülkesindeki kullanıcılarla büyümeye ve gelişmeye devam ederek ilerledi. İlk günden bu yana geçen kısa sürede Vampr hem müzik hem de teknoloji dünyasının sevilen bir markası haline geldi ve Apple tarafından yılın en iyi uygulamaları arasında gösterildi.

Enerji Teknolojileri

Yeni yatırım ile kullanıcı kazanımı ve yeni gelir kanalları oluşturma konusuna odaklanacaklarını belirten Vampr CEO’su Josh: “Angel Effect ile uzun süredir yakın temas halindeyiz. Yatırımcıdan öte stratejik olarak Türkiye’de ve bölgede büyümemizi destekleyecek, bize değer katacak bir ortak olarak aramıza katılmalarından mutluyuz.” dedi.

Angel Effect CEO’su Orhan Bayram da yatırıma dair: “Çok uzun süredir bir arada olan ve son dönemde hızlı büyüme yakalayan bir ekibe yatırım yapmaktan mutluyuz. Amacımız müzik dünyasının Linkedin’i olacak bu platformun kısa zamanda katlanarak büyümesi, Türkiye’de büyümesi için biz de ortaklarımız, yatırım ağı üyelerimiz ve mentorlarımız ile destek olacağız.” dedi.

Angel Effect gibi kurumsal yatırımcıların yanında dünya’nın en büyük kitlesel yatırım platformlarından wefunder üzerinde aktif olarak devam eden yatırım turuna şu ana dek 1.000’e yakın bireysel yatırımcının da katılımı ile kurumsal yatırım turunun 1 milyon doları geçtiğini hatırlatalım.

Son İçerikler

BIO Startup CoronaSprint Projesi’nde yer alan 16 girişim ve çözümleri

İstanbul Kalkınma Ajansı “COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı” kapsamında desteklenen ve startupların COVID-19'a ilişkin yaşanan sorunlara yönelik çözüm üretmesini hedefleyen BIOStartup CoronaSprint Projesi...

Dört alanda girişimleri kabul edecek NN Startup Challenge başvuruları 15 Ağustos’ta sona eriyor

Hackquarters, NN Hayat ve Emeklilik ile gerçekleştirilen “When Healthtech Meets Insurance” etkinliğinde, sağlık teknolojisi alanında çalışan girişimlerle bir araya geliyor.En iyi iş fikirlerini değerlendirileceği etkinlikte,...

Bayer, sağlık girişimlerini desteklemek için Türkiye Dijital Sağlık Girişimleri Haritası’nı hazırladı

Bayer; bu yıl üçüncü kez Türkiye’de hayata geçirdiği Girişim Hızlandırma Programı G4A Turkey ile birlikte Türkiye’de kurulan sağlık alanındaki Startup şirketlerinin tanıtılması amacıyla güncel...

Yorum Yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here