KWORKS Demo Day 2019 sahnesine çıkan 21 girişim

Koç Üniversitesi’nin girişim hızlandırma ve kuluçka merkezi KWORKS‘un 2019 yılı bugün gerçekleştirilen Demo Day 2019 ile tamamlandı.

Sunumlar; Hızlandırma, IoT, Fintech ve Ön Hızlandırma olmak üzere 4 aşamada yapıldı ve 21 girişim sahne aldı. Her aşamanın girişimleri KWORKS içerisinde farklı süreçlerden geçiyor.

KWORKS Demo Day sahnesine çıkan 21 girişim

KWORKS Hızlandırma Girişimleri

 1. Archmir: Sigorta firmaları için yapay zeka ile araç hasar tespiti yapan ve araç eksperlerinin operasyonel yönetim yazılımıdır.
 2. Diner: Yeni nesil restoran keşfetme ve menü görüntüleme uygulamasıdır.
 3. Exenize:Ddizi setleri,film prodüksiyonları ve reklam çeken yapım şirketleri için özel geliştirilmiş bulut tabanlı proje yönetim yazılımıdır.
 4. Gamitive: Kullanıcı etkileşimini ve içerik sunumunu üst düzeye çıkaran oynanabilir reklamları kullanıcıların kolaylıkla üretebilmesini sağlayan platformdur.
 5. MaxSpotter: Yoğun trafiğe sahip online platformların bulut maliyetlerini %90’a kadar azaltan optimizasyon aracıdır.
 6. Missafir: Kısa dönemli ev kiralamalarında; profil ve ilan yönetimi, dinamik fiyatlandırma ve beş yıldızlı otel kalitesinde operasyonel destek sunan, ev sahipleri ve misafirlerin tüm ihtiyaçlarını karşılayan uçtan uca yönetim platformudur.
 7. Motivacraft: Oyunlaştırma mekanikleriyle çalışanların motivasyonlarını ve bağlılıklarını yükselten, dolayısıyla da kazanımlarınızı arttıran bulut tabanlı bir yazılımdır.
 8. Pincident: Endüstriyel işletmeler, belediye ve OSB gibi kurumlar için iş sağlığı ve güvenliğini tehdit eden risklerin ve acil durumların yönetimini sağlayan çift yönlü, konum bazlı, anlık bildirim ve iletişim platformudur.

KWORKS IoT Girişimleri

 1. Avokadio: Nefes yoluyla yağ yakma metabolizmasını ölçerek kullanıcılarına kendi metabolizma verilerine dayalı kişiselleştirilmiş sağlıklı yaşam ve diyet tavsiyeleri verir.
 2. ZGN: Mevcut elektrikli forklift ve transpaletleri tak – çalıştır – test et – kullan yöntemiyle otomatik yönlendirmeli araçlara dönüştürecek elektronik kart üreten teknoloji girişimidir.

KWORKS Fintech Girişimleri

 1. Balya: Kullanıcıların mevduat ve döviz hesaplarını bir araya toplayarak mevcut durumlarını takip etmelerini, varlıkları için en uygun teklifleri almalarını sağlayan mobil uygulamadır.
 2. DigiliraPay: Müşterilerin kripto paralar ile ödeme yaptığı, üye iş yerlerinin ise itibari para ile ödeme aldığı kripto para ödeme geçididir.
 3. RentRovi: Kiracılar ve konut sahipleri için doğrudan, masrafsız ve güvenilir bir konut kiralama deneyimi sunan web platformudur.

KWORKS Ön Hızlandırma Girişimleri

 1. Engagehane: Süregelen reklamcılık ve pazarlama anlayışına, mikro düzeyde sosyal medya aracılığıyla üniversite öğrencilerini entegre eden bir platformdur.
 2. Fetalist: Hastaların klinik bilgileri ve radyoloji görüntülerini derin öğrenme ve kelime işleme yöntemleri ile birleştirerek, hastaya ve hekime özel kişiselleştirilmiş AR/VR simülasyonları sağlayan otomatize edilmiş yardımcı tanı mekanizmasıdır.
 3. Jetlexa: Sözleşme, yazışma, çalışan ve müşteri belgeleri gibi tüm hukuksal belgelerin taslaklarını akıllı formlara dönüştürerek hukuki belge hazırlamayı otomatikleştiren SaaS yazılımıdır.
 4. Listele: İstenilen ürünün en ucuzunu, o ürünün satışını yapan tüm siteler arasında araştıran, gerçek zamanlı olarak sunan ve fiyat düşüşlerinden haberdar olmanızı sağlayan entegre çalışan tarayıcı eklentisi ve mobil uygulama çözümüdür.
 5. Macerita: Arttırılmış gerçeklik teknolojisi ve sanal turlar aracılığı ile coğrafyamızdaki macera sporları potansiyellerinin keşfedilmesini sağlayan bir platformdur.
 6. SmartOpt: Tedarik zinciri ve lojistik operasyon süreçleri (kapasite yönetimi, araç rotalama ve talep tahminleme çalışmaları vb.) için geliştirilen akıllı optimizasyona yönelik makine öğrenmesi ve yapay zeka entegreli yazılım çözümleridir.
 7. Triprouter: Yapay zekayı kullanarak turistlerin girdiği parametrelere göre rota optimizasyonunu yapan, seyehat planlaması sürecini kısaltan ve en verimli şekilde sunan uygulamadır.
 8. T-Fashion: Tekstil ve hazır giyim firmalarının trendleri öngörme problemini çözmek için derin öğrenme tabanlı sosyal medya analizleri doğrultusunda özelleştirilmiş moda raporları ve nokta atışı trend tahminleri sunan bir platformdur.

Tüm girişimlerin detaylarına ve web sitelerine bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Güncel İçerikler