B2Press

MenaPay, Hong Kong’ta 2019 Fintech100 raporunda Emerging50 listesine girdi

Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerini kapsayan MENA Bölgesinin ilk blok zinciri (Blockchain) tabanlı ödeme sistemi MenaPay, Hong Kong’ta yapılan Fintek Haftası’nda yayınlanan 2019 Fintech100 Raporu’nda ‘Emerging50’ listesine girdi.

KPMG ve H2 Ventures tarafından hazırlanan raporda MenaPay, ortalama yıllık yatırım miktarı, son yatırım miktarının toplam yatırım miktarına oranı, coğrafi ve sektörel çeşitlilik, ürün, hizmet ve iş modeli yeniliği gibi alanlarda olumlu değerlendirildi ve listeye girmeyi başardı.

MenaPay’in global büyüme başarısı

ReklamKolektif House

MenaPay CEO’su Çağla Gül Şenkardeş, 2017 yılında yola çıktıkları günden bu yana istikrarlı bir şekilde doğru hedeflerle büyümeye ve başta MENA bölgesinde olmak üzere dijital dönüşümü desteklemek vizyonuyla finansal araçları dijitalleştirdiği, tüm insanların bütün kaynaklara eşit erişimini sağlamak amacıyla çalıştıklarını söyledi. 2019 Fintech100 Raporu’nda MenaPay’in yer almasından dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Şenkardeş, “Türk şirketlerinin global olarak teknoloji alanında ne kadar başarılı olabileceğinin de bir göstergesi olan bu gelişmeden dolayı sevinçliyiz. MenaPay olarak kısa zamanda önemli başarılara imza attık. Hedeflerimizi kararlı ve tutarlı bir şekilde gerçekleştirerek büyümek ve global bir blok zinciri şirketi haline gelerek ülkemiz ekonomisine katkı sağlamak istiyoruz.”

“Raporda yer alan ‘Top50’ listesinde finansal teknolojiler alanında büyük ve değerlemeleri milyar dolarlık seviyelere ulaşan şirketler yer alırken; ‘Emerging50’ listesi ise yükseltmekte olan ve inovatif yaklaşımlarıyla potansiyel barındıran girişimlerden oluşturuyor. Bu açıdan MenaPay olarak bu listede yer almanın önemli bir başarı olduğunu ve MenaPay’in geleceğine çok olumlu katkı sağlayacağına inanıyorum.” dedi.

2019 Fintech100 listesinde 27 ödeme ve işlem şirketi, 19 varlık yönetimi şirketi, 17 sigorta şirketi, 15 kredi şirketi, 9 neo/challenger bank ve farklı sektörlerde faaliyet gösteren 13 şirket bulunuyor. 2019 Fintech100 Raporu’nun tamamına bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Son İçerikler