İlk İşim Girişim yarışmasının 2019 yılı kazananları belli oldu

İnovatif, topluma faydalı ve aynı zamanda ticarileşme potansiyeli yüksek olan iş fikirlerine destek olmak amacıyla bu yıl beşincisi düzenlenen İlk İşim Girişim yarışması sonuçlandı.

Çalık Holding, Yıldız Teknopark ve Yıldız TTO iş birliğiyle, ‘Yeni Girişimler’ ve ‘Yeni Fikirler’ olmak üzere iki kategoride gerçekleştirilen yarışmanın kazananları, 12 Kasım’da düzenlenen törende açıklandı.

“Yeni Fikirler” kategorisinin kazananları

İlk İşim Girişim Yarışması 2019’un kazananları iki ayrı kategoride farklı ödüllerin sahibi oldu. ‘Yeni Fikirler’ kategorisinde Su Bazlı Yol Şerit Boyası projesiyle Mehmet Emin Kaçar birinci olurken, Patlayıcılarla Uzaktan Mücadele Aparatı projesiyle Hazar Doğanlar ikinci ve Yenilenebilir Enerji projesiyle Muhammet Suna ve Triskelion projesiyle Ayşe Şeyda Gürsoy üçüncü sırada yer aldı.

İlk üç dereceye girenlere, para ödülünün yanı sıra Yıldız Ön Kuluçka Merkezi’nde altı ay boyunca ücretsiz ofis imkânı sunulacak.

“Yeni Girişimler” kategorisinin kazananları

‘Yeni Girişimler’ kategorisinde başarı göstererek dereceye giren yarışmacılar arasında Kenevir Sütü Üretimi ve Kenevir Sütünden Fermente Ürünler Üretilmesi projesiyle Emine Yılmaz birinci olurken, ikinciliği Atık Su ve atık CO2 Kullanılarak Mikroalglerden Biyodizel Üretimi (Algae Biodiesel) projesiyle Selen Şenal ve Honey Pull projesiyle Hakan Aktan ve Erdem Çakırca üçüncülüğü kazandı. Bu kategoride dereceye giren tüm adaylar para ödülüne ek olarak Yıldız Kuluçka’da kapalı, açık ve sanal ofis olanaklarına sahip olacaklar.

Ülke çapında girişimcilik kültürünün benimsenerek vizyoner genç girişimcilerin uluslararası pazarlara girmelerini hedefleyen yarışmanın finalistleri, jüri önünde gerçekleştirdikleri sunumlarla projelerini anlattı.

“Girişimcilik Ekosistemini Destekliyoruz”

Çalık Holding Bankacılık Grup Başkanı Galip Tözge, “İlk İşim Girişim yarışmamıza gösterilen ilgi ve katılım her geçen yıl artıyor. Genç kardeşlerimizin girişimcilik heyecanı gerçekten mutluluk ve umut verici. Biz grup olarak Türkiye’nin üreten ve değer yaratan, rekabet edebilen bir ülke olma yolundaki dönüşümünü hızlandırmak için girişimciliğin çok önemli bir rol oynadığına inanıyoruz. Bu ekosistemi oluşturmak, büyütmek için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirme konusunda kararlıyız.” ifadelerini kullandı.

Güncel İçerikler