Dubai merkezli Meddy, 212 VC’nin de katıldığı turda 2.5 milyon dolar Seri A yatırım aldı

Doktorlardan randevu almanızı sağlayan rezervasyon platformu Meddy, Birleşik Arap Emirlikleri’nde büyümesini sürdürmek için 2.5 milyon dolarlık Seri A yatırım aldığını duyurdu.

Son kullanıcılara hitap eden Meddy’nin aldığı bu yatırımın turuna; Türkiye’den 212 VC, NYC merkezli Modus Capital, QSTP, Kasamar Holdings, sağlık teknolojileri alanında yatırımlar yapan Dharmendra Ghai, Innoway ve adı açıklanmayan bazı yatırımcılar katıldı.

Enerji Teknolojileri

2016 yılında kurulan Meddy, hastaların en iyi doktorları bulmalarına ve onlarla randevu almalarına yardımcı oluyor. Çok çeşitli filtrelere ve hasta incelemelerine dayanarak kullanıcıların, kendi ihtiyaçlarına en uygun doktorları bulmalarını sağlıyor. Meddy ayrıca, hasta incelemelerini ve analizleri yönetmek için, büyük veriyi kullanarak kliniklere ve pazarlama ekiplerine bir ürün paketi de sunuyor. Kliniklerin online varlıklarını iyileştirmelerine ve yeni hastaları çekmelerine de yardımcı oluyor.

Meddy CEO’su Haris Aghadi, “Son 6 ayda BAE’deki rezervasyon ve sağlayıcı ağımızı iki katından fazla artırdık. Hastaların bilinçli sağlık kararları almasına yardımcı olma misyonumuz üzerinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

Meddy üzerinden bugüne kadar yüz binden fazla rezervasyon yapıldı. Katar ve BAE’deki hastanelere ve kliniklere 50 milyon dolardan fazla fatura kestirdi. Girişim, tüketici ürünü için ayda binlerce rezervasyon alıyor ve mevcut yatırımın kilit kullanımı, bu rezervasyonların dönüşümlerini artırma yönünde olacak.

Türkiye’den bu yatırım turuna katılan 212 VC’ye de bu süreçte başarılar dileriz.

Son İçerikler

BIO Startup CoronaSprint Projesi’nde yer alan 16 girişim ve çözümleri

İstanbul Kalkınma Ajansı “COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı” kapsamında desteklenen ve startupların COVID-19'a ilişkin yaşanan sorunlara yönelik çözüm üretmesini hedefleyen BIOStartup CoronaSprint Projesi...

Dört alanda girişimleri kabul edecek NN Startup Challenge başvuruları 15 Ağustos’ta sona eriyor

Hackquarters, NN Hayat ve Emeklilik ile gerçekleştirilen “When Healthtech Meets Insurance” etkinliğinde, sağlık teknolojisi alanında çalışan girişimlerle bir araya geliyor.En iyi iş fikirlerini değerlendirileceği etkinlikte,...

Bayer, sağlık girişimlerini desteklemek için Türkiye Dijital Sağlık Girişimleri Haritası’nı hazırladı

Bayer; bu yıl üçüncü kez Türkiye’de hayata geçirdiği Girişim Hızlandırma Programı G4A Turkey ile birlikte Türkiye’de kurulan sağlık alanındaki Startup şirketlerinin tanıtılması amacıyla güncel...

Yorum Yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here