İş Bankası‘nın hızlandırma programı Workup‘ın 4. dönemine seçilen girişimlerden Securezi, ev ve işyerleri için donanım odaklı akıllı güvenlik hizmeti sunuyor.

Girişimin kurucu ortağı Alim Erdoğan ve Pazarlama Direktörü Damla Manav ile Securezi hakkında video röportaj gerçekleştirdik. Hem girişimle ilgili bilgi aldık hem de hedeflerini konuştuk. Donanım odaklı girişim olmasının oldukça zor bir süreç olduğundan da özellikle bahsettiler.

Eğer sorularınız varsa, aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Bu arkadaşlar sürekli aynı şeyi tekrarladılar. Securezi nedir ? Kimdir ? Ne iş yaparın cevabı videoda yok. Özet geçeyim : Yurtdışı , güvenlik pazarı , pazarlama , milyonlar. Biz reddot tasarım ödülü alan bir arkadaş bulduk ona tasarlattık ama cihazın ne işe yaradığını bizde bilmiyoruz olmuş.

  2. Düşünce güzel. Merkezi ünitelerine, klasik alarm sistemin bir kaç ürününü de dahil etmişler. (Manyetik kontak, Harici ya da dahili siren vb.) Hatta bana göre, Hareket, gaz, duman ve benzeri dedektörler de eklenebilir.
    Sitelerini inceledim ve yaklaşık 30 yıllık güvenlik sistemleri üzerine çalışan biri olarak görüşüm, merkezi ünite fazlasıyla korumasız kalmakta. Profesyonel sistemde merkezi yönetim kısmı ulaşılması zor durumdadır. Burada fazlasıyla ortada. Aynı zamanda ana koruma işlevi video merkezli düşünülmüş. Buda sistemin kolayca atlatılabileceğini düşündürmekte. Bunun dışında kullanılamaz mı, kullanılabilir. Ama bana göre güvenlikten ziyade denetleme ya da izleme amaçlı…

Yorum Yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here