Geçen yıl Tarvenn’den yatırım alan Yollando, Türkiye’den 71 farklı ülkeye ürün gönderdi

2018 yılının Nisan ayında Tarvenn’den 2.5 milyon TL değerleme ile yatırım aldığını açıkladığımız Türkiye’den Dünya’ya alışveriş ve paket yönlendirme hizmeti veren Yollando, son aldığımız bilgilere göre 71 ülkeye gönderim yaparak 21.000’den fazla alışverişe aracılık etti.

Yollando, yurtdışındaki kullanıcılarına Türkiye’de bir teslimat adresi tanımlayarak tüm eticaret sitelerinden kolayca alışveriş yapmalarını sağlıyor. Dünya’nın farklı ülkelerindeki kullanıcılarına sunduğu katma değeri artırmak için ise; “Benim İçin Al, Paket Birleştirme, Depolama, Paket Takibi ve İndirimli Paket Yönlendirme” gibi çeşitli hizmetler sunuyor. Yollando aracılığıyla yapılan online alışverişlerde, ürünlerin yurt dışına transfer maliyeti; paket optimizasyonu servisi sayesinde yüzde 80’e varan oranlarda düşüyor. Gelişmiş teknolojik altyapısı ve kapsamlı servisleri ile Türkiye’nin e-ihracatına katkı sağlamayı hedefleyen girişim, bölgede önde gelen alışveriş ve paket yönlendirme servisi olmayı hedefliyor.

21.000’den fazla alışverişe aracılık ederek 71 farklı ülkeye ürün gönderdik

Yollando Türkiye

Tarvenn’den ilk yatırımını aldıktan bir süre sonra gelirlerini 5 kat arttırdığı bilgisini aldığımız Yollando kurucusu Serdar Güvenkaya, bize şu açıklamayı yaptı:

“Türkiye’nin e-ticaret konusunda sahip olduğu potansiyeli yurtdışına açıyoruz. Türkiye’den alışveriş yapmak isteyen kişilerin uluslararası teslimat, yüksek gönderi ve ürün maliyeti, eksik alternatif ödeme seçenekleri ve alışveriş esnasında yaşayabilecekleri diğer tüm problemlerini çözüyoruz. Kullanıcılar Benim İçin Al hizmeti ile Türkiye’den istedikleri ürünün linkini Yollando’ya ileterek, vakit kaybetmeden ürüne sahip olabiliyor. Ayrıca 5 dilde sunduğumuz hizmet ile müşteri memnuniyetini üst seviyede tutuyoruz. Geliştirdiğimiz teknolojik altyapı ile Türkiye’den tüm Dünya’ya binlerce ürün göndermeyi başardık.” dedi

Yollando

Yenilenen altyapısı ile büyümeye devam edecek

Tarvenn yatırımı sonrası yeni ofisine geçen ve teknolojik altyapısını yenileyen Yollando, kullanıcılarına farklı bir eticaret deneyimi yaşatmak istiyor. Üstün teknolojik altyapısı ve yeni hayata geçirdiği Yollando Shop hizmeti ile tek bir panel üzerinden tüm Dünya’daki üyelerinin Türkiye’den hızlı ve kolay alışveriş yapabilmesine imkan sunacak. Yollando Shop hizmeti sayesinde yerel firmalara marka bilinirliği ve yurtdışı pazarına açılma fırsatı sağlamanın yanı sıra satış ve gönderim operasyonlarını uçtan uca yönetme imkanı veren girişim, sağladığı ek hizmetler sayesinde kullanıcılara ve satıcılara maliyet avantajı da sağlayacak.

Yeni yatırım turunu bu sene içerisinde tamamlamayı hedeflediklerini belirten Serdar Güvenkaya, operasyon ve pazarlama faaliyetlerini hızlandırarak 3 yıl içerisinde senelik 100 milyon dolarlık alışverişe aracılık edeceklerini belirtti. Yeni gelişmeler oldukça paylaşmaya devam edeceğiz.

Güncel İçerikler