Akıllı telefon markası OPPO, Android Q Beta programında Google ile yaptığı ortaklığı duyurdu.

Google’ın “developer” konferansı “Google I / O 2019”a katılan akıllı telefon şirketi OPPO, hem Android işletim sistemi geliştirme alanında hem de 5G teknolojisinde sahip olduğu güçlü yetenekleri sergiledi. “Google I / O 2019” konferansı, 7-9 Mayıs tarihlerinde California’daki Mountain View, Shoreline Amphitheatre’da düzenlendi. Konferansta, OPPO’nun Android’in sonraki sürümünü test eden OEM’lerden biri olarak Android Q Beta programına katılacağı belirtildi.

Android’in gelecek sürümü Android Q, bu yılın başlarında Beta olarak kullanıma sunuldu. İşletim sisteminin ilk uygulayıcısı olan OPPO, etkinlikteki Android Q Beta demosunda yeni akıllı telefonu Reno’yu tanıttı. Konferansta Android Q Beta’nın 8 Mayıs’tan itibaren OPPO Reno akıllı telefonlarında kullanılabileceği açıklandı. Katılımcılar ve yazılım geliştiriciler, Reno’yu deneyimleme ve test etme fırsatı buldu.

Reno’nun Android Q Beta’yı sunan ilk akıllı telefonlar arasına dahil edilmesi, OPPO’nun yazılım Ar-Ge’sindeki güçlü kabiliyetini ve en son teknolojik gelişmelere cevap verme konusunda öncülüğünü gösteriyor. OPPO, kullanıcılara mümkün olan en iyi deneyimleri sağlamak için Android tabanlı Color OS sistemini Android’in en son sürümleriyle güncellemeye devam ediyor.

Dünyanın ilk 5G bağlantılı akıllı telefon üreticilerinden biri olan OPPO, etkinlikte yaptığı faaliyetlerle 5G vizyonunuda paylaştı. Katılımcılar yeni OPPO Reno 5G modelini inceledi. OPPO Araştırma Enstitüsü Standartlar Araştırma Merkezi Müdürü Henry Tang şunları söyledi: “5G dönemine ‘akıllı bağlantı’ dönemi diyoruz. 5G bağlantısının avantajları sayesinde, bulut depolama, bulut oyun, bulut görüntü, video ve diğer hizmetlerde daha kapsamlı hizmet veriyoruz. Kullanıcılarımız için daha akıllı ve daha kullanışlı hizmetler geliştirmeye devam edeceğiz.”

Geçtiğimiz 1 Mayıs’ta İsviçre’de piyasaya çıkan OPPO Reno 5G, Avrupa’da satışa sunulan ilk ticari 5G akıllı telefon oldu. OPPO, Reno 5G modelini önümüzdeki aylarda dünyada başka pazarlarda da kullanıcılarla buluşturacak.

Big Bang 2019

Yorum yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here