Garanti Bankası’nın Impact Hub Istanbul iş birliğiyle düzenlediği Sosyal Girişimcilik Destek Programı BBVA Momentum yeni sosyal girişimci başvuruları 13 Mayıs’a kadar uzatıldı. Program başvurunuzu bu bağlantıdan yapabilirsiniz.

BBVA Momentum Programı nedir?

Sürdürülebilir bir iş modeli ile yüksek sosyal etki yaratmak isteyen girişimcilere katkı sağlayan BBVA Momentum Sosyal Girişimcilik Destek Programı, Türkiye’de sosyal meselelere yenilikçi çözümler üreten sosyal girişimlere ivme kazandırmayı amaçlıyor.

BBVA Momentum Programı’na katılan girişimleri neler bekliyor?

Garanti Bankası’nın Impact Hub İstanbul iş birliği ile gerçekleştirdiği ve Türkiye, ABD, Meksika ve Kolombiya’da eş zamanlı olarak gerçekleşen programa katılmaya hak kazanan girişimler, ihtiyaçlarına yönelik tasarlanan eğitimlere ek olarak birebir mentorluk ve uzman desteğinden fayda sağlıyor. Bunun yanı sıra, bu programa katılan girişimciler, birbirinden farklı ölçek ve sektörlerde faaliyet gösteren girişimcilerle deneyimlerini paylaşma ve uluslararası iş birlikleri kurma şansına da sahip oluyor.

Geçtiğimiz sene 9 girişimin eğitim sürecine katıldığı programda Biryudumkitap, Engelsiz Çeviri ve Tolkido farklı ülkelerden katılımcılarla BBVA’nın Madrid’te düzenlediği uluslararası kapanış etkinliğine katılma fırsatı yakaladı.