Evden eve taşıma ve küçük/orta ölçekli parça eşya taşıma ihtiyacı olan kullanıcılar ile nakliyecileri bir araya getiren bir pazaryeri olarak ortaya çıkan yerli girişim Octovan, Vinci Girişim Sermayesi’nden yatırım aldı. Girişim, bu yeni yatırım ile İstanbul’da büyümeyi ve Türkiye’nin diğer şehirlerine yayılmayı hedefliyor.

Octovan, artırılmış gerçeklik entegrasyonu ile taşınacak eşyanın hangi araca nasıl yüklenmesi gerektiğini kullanıcıların anında görebilmelerini sağlayarak kullanıcılara farklı bir deneyim sunuyor. Bunun yanı sıra yetki belgeleri ile araç ve personel uygunluğu kontrol edilmiş güvenilir nakliyecileri referans ve puanlama sistemiyle ağına dahil eden uygulama, ‘Evini ve eşyalarını güvenilir nakliyeciler ile kolayca taşıt’ sloganıyla kurumsal ve bireysel taşıma çözümlerini hayata geçiriyor.

Yatırım hakkında Octovan kurucu ortağı Erhan Güneş ”Nakliye sektörü dijitalleşmede geriden gelen sektörlerden. Nakliye sektörünü dijitalleştirerek daha hızlı, güvenilir, şeffaf ve verimli hale getirirken, karlı bir platform modelinin de mümkün olduğunu kanıtlamayı başardık. Bu hem nakliye çözüm ortaklarımız, hem de iş ortaklarımız için yeni bir gelir modeli ve güvenilir bir değer anlamına geliyor. Aldığımız yatırımın parasal değerine ek olarak, Vinci’nin sağlayacağı tecrübe ve bağlantıların bizi daha hızlı ve sürdürülebilir büyümeye ulaştıracağına inanıyoruz.” dedi.

Vinci Yatırım Komitesi Başkanı Şelale Zaim Gorton, “Vinci’yi, 2018’in son çeyreğinde çalışmalarına başlayan bir girişim sermayesi şirketi olarak hayata geçirdik.” dedi. “Türkiye, Almanya ve İngiltere olmak üzere, mobilite, tedarik zinciri, enerji yönetimi/depolama ve endüstri 4.0 alanlarında erken aşama teknoloji şirketlerine yatırım yapıyoruz. İnci Holding’in stratejik yatırımcısı olduğu Vinci ile yatırım yapmanın ötesinde, gerçek bir stratejik ortak olarak portföyümüzdeki şirketlere değer katmayı hedefliyoruz.” diye belirtti.

Big Bang 2019

1 yorum

  1. Wew 😀 Şunu ben 8 sene önce yaptım tutmadı tutamadı tabi o zamanlar bizim harıl harıl nakliyecilere seo yaptığımız link manyağı ettiğimiz seneler ! O firmaların şu an ki isimleri nakliye dğeil lojistik onu da söylüyelim hemen, neyse android yok ki android studio da bir tıkla gps takip uygulamasını fln entegre edesin vs.., km ölçer dediğin şeyi google map apilerden sorguyla yapıyoruz fln velhasıl kelam bizim ki tutmadı sebebini söyleyelim hemen “Abeee Esyayı bir görmem lazım !” 😀 Nakliyeci rent a car easydepolayıcıların olduğu sektörler için değil websitesi seo aplikasyon zart zurt oturduğum yerde bile os…mam …

Yorum yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here