Bahçeşehir Üniversitesi’nde eSpor dersleri verilmeye başladı

Tüm dünyayı günden güne daha fazla etkisi altına alan eSpor rüzgarı, akademik yaşamda da karşılık bulmaya devam ediyor. Son olarak Bahçeşehir Üniversitesi’nin lisans düzeyinde eğitim gören öğrencileri 2018-2019 Akademik Yılı’nda eSpor derslerini seçerek eğitim alabiliyor.

Eğitim ve eSpor’un Entegrasyonu

eSpor ekosistemine yaptığı katkılara devam eden BAU, “Eğitim ve eSpor’un Entegrasyonu” başlığıyla yola çıktığından bugüne birçok farklı çalışmaya imza attı. RIOT Games ile yapılan iş birliğinin ardından eSpor ekosisteminde de kariyer hedefi olan öğrenciler için eSpor bursu uygulamasını başlatan BAU, 2017-2018 Bahar döneminde RIOT Games ile “Oyun Sektörü ve Espor” dersini açarak dünya da bir ilki gerçekleştirmişti.

2018-2019 Bahar döneminde Bahçeşehir Supermassive takımı işbirliği ile “Esporda Özel Konular” başlığında espor takımlarının yönetimsel süreçlerinin ele alınacağı seçmeli ders açıldı. Bahçeşehir Supermassive Genel Menajeri Ulaş Gülkirpik tarafından verilen ders kapsamında, espor’da takım operasyonları, marka yönetimi, sponsor iletişimi, insan kaynakları yönetimi, topluluk ilişkileri gibi birçok konu ele alınacak. Her hafta farklı bir konu işlenirken dersleri de alanında tecrübeli sektör profesyonelleri verecek. Mayıs ayına kadar her hafta Salı günü 3 saatlik dersler BAU Beşiktaş Güney Kampüsü’nde gerçekleştirilecek.

Bahçeşehir Supermassive ile ortak eğitim içeriği

Bahçeşehir Supermassive Genel Menajeri Ulaş Gülkirpik konuyla ilgili olarak; “Dersimiz hem öğrenciler hem benim için çok verimli, öğretici olacağına inancım tam. Öğrencilerimizle birlikte kendimizi oyun sektörünün onlarca parçasının yerine koyuyor ve en önemli gördüğümüz konularda sektörün dinamiklerini incelemeye çalışıyoruz. Sektörün elimizden geldiği kadar fazla paydaşı ve işleyişi hakkında tartışıyor, konunun uzmanı konuklarımızdan da faydalanarak öğrencilerimizin birincil elden iş farkındalığına ulaşmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Ezberden uzak, doğru cevaplardan ziyade doğru sorulara odaklanan ve öğrencinin aktif ders katılımını destekleyen bir yaklaşım ile dersimizi organize ediyoruz. Sektörümüzün BAU öğrencileri gibi sorgulayan, irdeleyen ve farklı bakış açılarını değerlendirebilen insanlara çok ihtiyacı var.” ifadelerini kullandı.

Güncel İçerikler