Yemeksepeti, espor kulübü Futbolist’in sponsoru oldu

Espor ve oyun sektöründe yıllardır çeşitli çalışmalara imza atan Türkiye’nin öncü online yemek siparişi platformu Yemeksepeti, espor kulübü Futbolist’e sponsoru oldu.

Türkiye’nin dünya çapında başarılara sahip espor takımlarından Futbolist’e sponsor olmaktan dolayı heyecanlı olduklarını belirten Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın: “Espor ve oyun sektörü hem ülkemizde hem de dünya çapında giderek önem kazanan bir trend haline gelmeye başladı. Dijitalde doğmuş ve bu alanda çalışmalar yapan bir şirket olarak biz de her zaman espor’u ve oyun sektörünü takip eden ve iş modelimizin bir parçası haline getiren bir şirket olduk. Şirket bünyemizde sadece bu alanda çalışan ayrı bir ekibimiz dahi var. Kullanıcı segmentimizin de büyük bir kısmına hitap eden bu alanda çalışmalar yapmaya özen gösteriyoruz. Futbolist de kulüp olarak önce Türkiye ardından da Balkan Şampiyonu olmayı başarmış, daha sonra da birçok Türkiye, Avrupa ve Dünya Batı Ligi şampiyonluğunu başarılarına ekleyerek 19 kupa kazanmış bir kulüp. Bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz sponsorluk dolayısıyla hem çok mutlu hem de heyecanlıyız.” dedi.

Espor’da 8 branşta 55 oyuncu ile Avrupa ve Dünya’da yeni başarıları kovalayan Futbolist’in kurucusu Cesur Sünnetçioğlu, Yemeksepeti ile imzaladıkları sponsorluk anlaşmasından duydukları mutluluğu şöyle aktardı: ‘’Yemeksepeti, Türkiye’nin en büyük markalarından biri ve böyle bir marka ile iş birliği yapmaktan dolayı çok mutluyuz. Geçtiğimiz sene sağlık çalışanlarına yaptığı güzel jest ile beraber zaten sevdiğimiz bir markayı daha da çok sevdik. Yemeksepeti Türkiye’nin en sevilen, en bilinen markalarından ve bu birliktelikle ilk defa bir espor takımına sponsor oluyorlar. Bu birliktelik bizi çok gururlandırdı ama en çok da oyuncularımızı sevindirdi. Oyuncularımız, büyük turnuvalar öncesinde kamp dönemlerinde oyun evimizden bol bol sipariş veriyordu ve markayı çok sahiplenmiş ve benimsemişlerdi. Onların da bu birliktelikten mutlu olması sinerji açısından çok değerli. Beraber elde edeceğimiz başarılar, üreteceğimiz içerikler ve birlikte imza atacağımız işler artık çok daha lezzetli olacak. Yanımıza sektörü çok iyi bilen, bizim dilimizden anlayan çok değerli insanları aldık. Göğsümüzde gururla taşıyacağımız bir marka ile birçok branşta Avrupa şampiyonluğu ve dünya derecesi hedefliyoruz. Artık maçlarımızı canlı olarak izlerken daha büyük bir keyifle siparişimizi vereceğiz, daha büyük bir keyifle yemeklerimizi yiyeceğiz.’’

Güncel İçerikler