Keiretsu Forum Türkiye, televizyon teknolojisi tarihinde yeni bir dönem başlatmaya hazırlanan Smarter TV’ye 1.2 milyon TL’lik yatırım yaptı.

“Elektronik Medya (E-Medya)” alanında, “Canlı Video Üretim Teknolojisi” kapsamında atağa geçmeyi hedefleyen Smarter TV, canlı “tıklanabilir” video uygulamasıyla “gerçek etkileşimli” televizyon teknolojisini bir arada sunmayı amaçlıyor. Bu yılın Nisan ayında pazara çıkmaya hazırlanan Smarter TV, canlı tıklanabilir video uygulaması kapsamında özellikle Brezilya ve Avrupa futbol liglerine konsantre olmayı planlıyor.

İsrail’de 2014 yılında Elad Hollander ile Victor Shenkar tarafından kurulan ve A Seri’de yatırımcılarından toplamda 1.5 milyon doların üzerinde fon topladı. Ayrıca Smarter TV, canlı tıklanabilir video uygulaması kapsamında 2019 yılında özellikle Brezilya ve Avrupa futbol liglerine konsantre olmayı planlıyor.

Keiretsu Forum Türkiye’den hem yerli hem yabancı yatırımcıya ilgi

Konuyla ilgili açıklama yapan Keiretsu Forum Türkiye Genel Müdürü Esra Talu, Keiretsu Forum’un 19 yılda 1000’in üzerinde girişimci şirkete 800 milyon doların üzerinde yatırım gerçekleştirdiğini, söz konusu rakamın önemli bir bölümünü de erken aşama yatırımların oluşturduğunu vurguladı. Talu, “Dünya genelinde 54 merkezde yılda 3.600’ün üzerinde girişim Keiretsu Forum networkünde sunuma çıkıyor. Türkiye’de de benzer yoğunluk söz konusu ve üye yatırımcılarımız yerli girişimlere olduğu kadar, yabancı girişimlere de büyük ilgi gösteriyor. Smarter TV’de bunun örnekleri arasında yer alıyor” dedi.

“Yabancı girişimleri Türkiye pazarında faaliyet göstermeye davet ediyoruz” açıklamasını yapan Talu, “Ülkemize gelen girişimleri üye portföyümüzde yer alan kurumsal üyelerimiz ile tanıştırıyor ve stratejik işbirlikleri için zemin oluşturuyoruz. Bunlardan bazıları ABD’de Nasdaq’da halka bile açıldılar. Türkiye girişimcilik ekosisteminin büyümesinde, gelişmesinde bunun çok önemli ve değerli bir misyon olduğuna inanıyoruz. Bundan sonra da yolumuza bu global bakış açısı ile devam edeceğiz” diye konuştu.

Yorum yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here