Hamdi Ulukaya Girişimi üçüncü dönemde 35 bin başvuru aldı

Chobani markasının kurucusu Hamdi Ulukaya’nın kurduğu Hamdi Ulukaya Girişimi (HUG) destek programlarına ilgi katlanarak arttı. Türkiye’nin dört bir yanından 30 bin 448 girişimci adayı ve 4 bin 653 startup kurucusu hayallerine inanarak HUG’a başvurdu.

Startup ve Girişimci Adayı Destek Programları Türkiye ve Amerika’da gerçekleşecek girişimcilik eğitimleri, kültürel ve sanatsal aktiviteler, birebir mentorluk desteği gibi girişimcilerin ihtiyacı olan tüm bileşenleri kapsıyor.

Enerji Teknolojileri

Amerika’nın en hızlı büyüyen gıda şirketlerinden Chobani’nin kurucusu Hamdi Ulukaya’nın Türkiye’deki girişimcileri desteklemek amacıyla 2017 yılında 5 milyon dolar yatırımla kurduğu Hamdi Ulukaya Girişimi (HUG) 3. Dönem başvuruları rekor katılımla sonuçlandı. Hayallerine inanan Türkiye’nin dört bir yanından 30 bin 448 girişimci adayı ve 4 bin 653 startup kurucusu Hamdi Ulukaya Girişimi’ne başvurdu.

Anadolu hayallerine inanıyor

Başvurular nüfus yoğunluğunun yüksek olduğu İstanbul, Ankara ve İzmir’in yanı sıra Anadolu’dan da büyük ilgi gördü. Bursa’dan 703, Antalya’dan 674, Adana’dan 504, Gaziantep’ten 446 ve Kayseri’den 394 girişimci adayı hayalleri doğrultusunda ilk adımı atarak Hamdi Ulukaya Girişimi’ne başvurusunu yaptı.

Hamdi Ulukaya

Hamdi Ulukaya başvuruları 17-24 Ocak 2019’da açıklanacak

Bir sonraki adım olan online mülakata seçilen girişimci adayları 24 Ocak tarihinde, startup kurucuları ise 17 Ocak’ta açıklanacak. Online mülakatı başarıyla tamamlayan adaylar, üç günlük İstanbul eğitimini tamamladıktan sonra seçilmeleri halinde New York programına dahil olacak.

HUG 2019 Programı’nda neler var?

HUG 2019 Girişimci Adayları ve Startuplar, Türkiye’deki hedef belirleme toplantılarının ardından, New York Üniversitesi ve Chobani Kuluçka Merkezi’nde düzenlenecek girişimcilik seminerlerine katılacak, mentorlar eşliğinde iş planlarını ve şirketlerini geliştirme fırsatı bulacak. Toplam bir yıl sürecek programda girişimcilik ekosistemini yakından tanıma fırsatı bulacak katılımcılar, eğitimlerin yanında New York’taki kültürel ve sanatsal etkinliklere katılma şansı da yakalayacak. Bunun yanında girişimci adaylarına 1 yıl süreyle ayda 500 TL de burs sağlanacak.

Son İçerikler

Dört alanda girişimleri kabul edecek NN Startup Challenge başvuruları 15 Ağustos’ta sona eriyor

Hackquarters, NN Hayat ve Emeklilik ile gerçekleştirilen “When Healthtech Meets Insurance” etkinliğinde, sağlık teknolojisi alanında çalışan girişimlerle bir araya geliyor.En iyi iş fikirlerini değerlendirileceği etkinlikte,...

Bayer, sağlık girişimlerini desteklemek için Türkiye Dijital Sağlık Girişimleri Haritası’nı hazırladı

Bayer; bu yıl üçüncü kez Türkiye’de hayata geçirdiği Girişim Hızlandırma Programı G4A Turkey ile birlikte Türkiye’de kurulan sağlık alanındaki Startup şirketlerinin tanıtılması amacıyla güncel...

OMMA’dan pazarlama dünyası için yeni iletişim aracı: OMMA VQ

Ekranlar çağında yaşıyoruz. Akıllı ya da değil, ekranlar artık her yerdeler: Halka açık yerlerde, evlerimizde, avuçlarımızda, ulaşım araçlarında. Videolar ise bu çağın tartışmasız kahramanları...

Yorum Yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here