Akıllı personel servisi Volt Lines, Dubai Angel Investors liderliğinde 1.28 milyon dolar yatırım aldı

Kurucusu Ali Halabi‘den doğrudan aldığımız bilgiye göre; abone bazlı personel servisi ve taşımacılık hizmeti Volt Lines, Dubai Angel Investors liderliğinde, MEVP ve Hedef Filo’dan 1.28 milyon dolarlık Ön Seri A yatırım turunu kapattı. Yatırımın büyük bölümü Dubai Angel Investors ve üyeleri tarafından 780 bin dolar olarak geldi, diğer yatırımcılar ise MEVP, Hedef Filo ve Wassim Matar oldu. Geçtiğimiz Haziran ayında ise aldığı 2 milyon TL’lik yatırımı sizlerle paylaşmıştık.

6 ayda 1.1 milyon dolar yıllık gelir

Ulaşım teknolojileri girişimcisi Ali Halabi tarafından kurulan, Türkiye ve MENA bölgesi yatırımcıları tarafından desteklenen Volt Lines, Nisan 2018’de operasyona başladı ve başlamasından 6 ay sonra 1.1 milyon dolar yıllık gelire ulaştı. Volt Lines, 16 koltuklu servis araçları ile operasyonunu gerçekleştirdiği ekspres hatlar sayesinde çalışanların işe gidiş ve eve dönüş yolculuklarını konforlu ve hızlı hale getiren, akıllı bir toplu taşıma ağı olarak düşünülebilir.

Volt Lines Ekibi

Bu yatırım turuyla birlikte Volt Lines, tam bir yıl önce kuruluşundan bu yana toplamda 1.65 milyon dolar yatırım almış oldu. Volt Lines aldığı yatırım ile İstanbul’daki operasyonunu genişletmeyi, teknolojisini geliştirmeyi ve yazılım ekibini iki katına çıkarmayı planlıyor. Büyüyen operasyon ağı ile birlikte satış ve müşteri yönetimi ekibi de en az dört katına çıkacak.

Yatırımcılar ne diyor?

“Volt Lines teknolojisi ile müşterilerine daha çok seçenek, daha uygun fiyat ve daha akıllı hizmet veriyor. Ali, Türkiye’deki en iyi yetenekleri bir araya getirerek çok özel bir takım yarattı. Onu ve ekibini bu yolculuklarında desteklediğimiz için gurur duyuyoruz. ”- Kushal Shah – Roland Berger Dijital ve Teknoloji Müdürü – Orta Doğu ve Asya & Dubai Melek Yatırımcıları Kurucu Ortağı.

“Volt Lines’ın değer önerisi ve hızı, onu bölgedeki en hızlı büyüyen şirket haline getiriyor. Volt Lines’ın bölgede daha çok büyümesi için onların yatırım planlarını destekliyoruz.”- Walid Mansour, MEVP şirketinde Partner & CIO

Güncel İçerikler