Kablosuz güvenlik kamerası Anker EufyCam, Kickstarter’da 3.1 milyon dolar fon topladı

Gelişmiş güvenlik teknolojilerini tek şarjla 365 gün kullanım ömrüne sahip bataryasıyla sunan Anker EufyCam kablosuz güvenlik kamerası, kitle fonlama platformu Kickstarter‘da 60 günde 3.1 milyon dolardan fazla destek topladı.

Şehir yaşamı hane güvenliği için teknolojiden faydalanmayı zorunlu hale getirse de geleneksel görüntüleme sistemlerinin kablolama ve montaj gibi gereklilikleri nedeniyle herhangi bir güvenlik cihazı kullanımı her on evden sadece üçüyle sınırlı kalıyor. Anker Innovations çatısı altında geliştirilen kablosuz güvenlik kamerası Anker EufyCam ise kurulum ve montaj gibi sorunları tümüyle ortadan kaldırıyor.

Gelişmiş bir güvenlik kamerasının tüm özelliklerini dikkat çekici tasarımı ve tek şarjda 365 gün kesintisiz çalışan piliyle sunan Anker EufyCam, kitle yatırım platformu Kickstarter’da 60 günde 8.800’den fazla destekçiden 3.139.558 dolar toplayarak tüm zamanların en çok fonlanan akıllı ürünü oldu. Full HD kayıt, gece görüşü, canlı yayın ve yüz tanıma gibi teknolojilerin tümünü kullanıcıya sunan Anker EufyCam, ayrıca banka düzeyinde şifreleme ve IP66 su geçirmezlik sertifikasıyla hem yazılım hem de donanım olarak tam koruma sağlıyor.

Geleneksel güvenlik servislerinin bakım ve aylık ücret gibi beklentilerini rafa kaldıran Anker EufyCam kablosuz güvenlik kamerası, her türlü düz zemine kolaylıkla yapışan manyetik montaj düzeneğiyle ihtiyaç duyulan görüntüleme noktasına saniyeler içinde kuruluyor. Sıradan kablosuz çözümler iki ayda bir şarj edilmeye ihtiyaç duyarken, şarj teknolojilerinde global lider olan Anker’in inovasyonuyla pilini en verimli şekilde kullanan Anker EufyCam tek dolumda 365 gün kesintisiz kullanım imkanı sunuyor.

Akıllı kamera güvenilir kişileri yüzünden tanıyor

Güvenlik kameralarının yanlış alarm verdiği kuş, evcil hayvan ya da yaprak gibi nesneleri gelişmiş yüz tanıma teknolojileriyle tespit eden Anker EufyCam, böylelikle yanlış alarmları %95’e varan oranlarda azaltıyor. Eve giriş çıkış yapanların “güvenilir yüz” olarak Anker EufyCam’e tanımlanmasının ardından, kamera kızılötesi teknolojisiyle önce hareketi algılıyor. İkinci adımda yapay zeka teknolojisi, bu hareketin bir insana mı yoksa başka bir canlıya mı ait olduğunu tespit ediyor. Son olarak, kameranın belirlediği kişinin veri tabanına kayıtlı güvenilir yüzlerden biri olup olmadığı netleştiriliyor ve sistem kullanıcıyı buna göre bilgilendiriyor.

Anker EufyCam’in sahip olduğu 140 derecelik geniş açılı lens, monte edildiği her konumdan mümkün olan en geniş görüntüyü almasını mümkün kılıyor. En net ve parlak Full HD görüntüleme için sınıfının lideri Sony Exmor tipi sensör kullanan kamera, hem gündüz hem de gece görüşünde keskin görüntü sağlıyor.

Mobil uygulama ile uçtan uca kesintisiz deneyim

Dahili mikrofon ve hoparlörü sayesinde akıllı telefon ve kapı arasında direkt iletişim kurmaya olanak tanıyan Eufy güvenlik uygulamasıyla kullanıcılar, evde olmadıklarında dahi kapıya gelen ziyaretçi ile görüşebiliyor. Akıllı telefonlar, Eufy güvenlik uygulaması ile birer gerçek zamanlı görüntüleme ekranına dönüşüyor.

Anker Innovations tarafından geliştirilen Anker EufyCam kablosuz güvenlik kamerası, başarıyla tamamlanan Kickstarter fonlamasının ardından yıl sonunda Türkiye’de satışa sunulacak.

Güncel İçerikler