Girişimlerin ilk adımını destekleyen Entrepreneur First, Banglore’da şube açıyor

0

Londra merkezli girişim şirketi Entreprenur First(EF) kısa süre önce şirketi büyütmek amacıyla yatırımlara başlamış ve Paris, Berlin, Londra, Singapur ve Hong Kong gibi yerlerde şubeler açmıştı büyümeye devam eden şirket şimdi Hindistan, Banglore‘da bir şube açtı.

Hindistan’ın Silikon Vadisi diye geçen bölge büyük bir teknolojik potansiyele de sahip şirket de bunu fırsat bilerek oldukça farklı bir yatırım yapma kararı aldı. Şirketin kurucu ortaklarından Matt Clifford bu açılışın farklı bir seçim olduğunu ama kendilerine çok iyi geleceğini düşündüklerini ifade etti.

Amerika’nın pek çok önde gelen teknoloji şirketi Hindistan yatırımları yapmaya başladı ve Entrepreneur First şirketi de bunu fırsat bilip orada ilerleme kararı aldı. Şirket her bir şubesinde 55 bin dolarlık yatırım yaparak yeni çalışanlar işe aldı.

Greylock şirketinden alınan yatırımının ardından EF tam 20 şehirde şube açtı. Sonrasında ise bu sayı hızla artarak 30, 40 ve 50’ye ulaştı. Şirketin küçk bir girişim şirketi olarak kurulduğu düşünüldüğünde bu rakamlar oldukça önemli Entreprenur First zamanla hem ne kadar başarılı olabileceğini hem de küçük çaplı bir şirket olmadığını kanıtladı.

Şirketin açtığı yeni Banglore şubesi ise bölgenin küresel destekçileri ile ortak bir şekilde oluşturulmuş önemli bir yatırım. Burada farklı bir program izleyecek şirketin açtığı şubeler ile daha fazla kazanç elde edileceği düşünülüyor.

Yorum yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here