Github, proje yönetim platformu Jira ile yapacağı yeni entegrasyon standardını duyurdu

Geniş çaplı proje yönetiminde bir standart haline gelen Jira ve kaynak kod deposu Github şirketlerin işini kolaylaştıracak yeni bir entegre standardı oluşturduğunu duyurdu.

Atlassian ürünü Jira birçok şirkette büyük yazılım projelerini yönetmek için bir standart halini almış durumda aynı şirketlerin çoğu projeleri için Github’ı kaynak kod deposu olarak kullanıyor ancak yürütülen projelerde Jira ile Github arasındaki iş parçacığı için büyük zaman kaybı yaşatan ve işlem kısıtlayan bir çalışma şekline sahipti.

Github’ın Microsoft tarafından satın alınmasından sonra hala açık kaynak ekosistemi olduğunu gösterebileceği yeni entegrasyonu duyurdu. Github birçok proje yönetimi sağladığından büyük kod tabanlarıyla baş etmekte zorlanıyordu büyük projelerin yönetimi için Jira entegrasyonun sağlanması şirketler için de büyük kolaylık sağlayacaktır.

Github mühendislik yöneticisi Kyle Daigle “Jira entegrasyonu aracılığıyla Atlassian ile çalışmak bizim için önemliydi” dedi. “Çünkü geliştirdiğimiz araçların kullandıkları en iyi deneyimi elde etmelerini sağlamak istiyoruz.” Yeni entegrasyon sayesinde Jira’da oluşturulan sorunları Github’dan çekmeyi, taahütlerini ve şubelerini görmeyi, Github’dan gelen bilgilere dayanan sorunları araştırmayı ve Jira’daki geliştirme çalışmalarının durumunu görmeyi kolaylaştırıyor. Entegrasyon sayesinde Github üzerindeki değişiklikler Jira’da güncellenebilecek böylece verilerin her zaman güncel kalması sağlanacak.

Entegrasyon, bir Github uygulaması olarak yer alıyor böylece platformun sunabileceği tüm güvenlik özelliklerini sağlıyor. Jira DCVS konnektörü üzerindeki eski Jira entegrasyonunu kullanımdan kaldıracak ve Github mevcut kullanıcıları önümüzdeki birkaç hafta içinde yeni sürüme geçiş yapmak için yönlendirecek.

Güncel İçerikler