Teslimat hizmeti sunan mobil uygulama Glovo, Türkiye’de büyümeyi hedefliyor

Kullanıcıların mobil uygulama üzerinden sipariş vermelerine ve göndermelerine imkan tanıyan Glovo, İstanbul’da üç ayda 20 binin üzerinde ürün teslim etti. Uygulama 50 binden fazla kullanıcı tarafından indirildi ve 300’den fazla satıcı teslimat hizmeti sundu. İstanbul’un her iki yakasında müşterilerine hizmet sunmaya başladı.

Dakikalar içinde teslimat hizmeti sunan mobil uygulama Glovo’dan yemek, market, kişisel bakım ya da hediyelik eşya sipariş edilebildiği gibi evde ya da ofiste unutulan bir evrak, gözlük, anahtar gibi eşyaların da teslimatı talep edilebiliyor. Talepler ise Glovo’nun kuryeleri tarafından 30 dakikadan kısa bir süre içinde teslim ediliyor.

Enerji Teknolojileri

Türkiye’nin Glovo için önemli bir pazar olduğunu dile getiren Glovo Türkiye Genel Müdürü Austin Kim:

“Türkiye’ye yatırım yaparak büyümemizi sürdüreceğiz. Haziran ayından bu yana elde ettiğimiz veriler de bize çok doğru bir yatırım yaptığımızı gösteriyor.

Türk halkı kapıya teslimatı çok sevdi ve Glovo olarak biz de bu pazarda en iyi hizmeti sunmak için var olacağız. Faaliyetlerimize İstanbul’dan başladık.

İlk aşamada tüm İstanbul’u kapsamayı ve Ankara, İzmir gibi nüfusu yüksek illere yayılmayı hedefliyoruz.” dedi.

Dilediğin Her Şey Glovo ile Kapıda

İstediğiniz her şeyi kapıya teslim eden Glovo’da, yemekten markete, kişisel bakımdan hediyelik eşyaya kadar birçok kategori yer alıyor. Uygulamayı indirip sisteme üye olduğunuzda konum bilgilerinize izin veriyorsunuz. Daha sonra size en yakın restoranları, marketleri sistemde görebiliyor, talep ettiğiniz ürünü ödeme yönteminizi seçerek sipariş edebiliyorsunuz. Sonrasında uygulama üzerinden canlı olarak siparişinizin nerede olduğunu takip ediyorsunuz ve Glovo’nun kendi kuryeleri siparişinizi belirlediğiniz adrese 30 dakikadan kısa bir süre içinde getiriyor.

Platformda yer alan hizmetler: Restoran, kahve ve tatlı, hediye, kişisel bakım, market, kurye.

Platforma üye olan markalar: McDonalds, Burger King, KFC, Pizza Hut, Popeyes, Carls Jr, Bereket Döner, Taco Department, Green Salads, Frango, Pidem, Köşk Burger, Chinese & Sushi Express, Petra Roasting Co., Supplementler ve daha fazlası…

Hizmetin sunulduğu semtler: Acıbadem, Arnavutköy, Beşiktaş, Beyoğlu, Göztepe, Hacıosman, Kadıköy, Karaköy, Maslak, Şişli.

Son İçerikler

BIO Startup CoronaSprint Projesi’nde yer alan 16 girişim ve çözümleri

İstanbul Kalkınma Ajansı “COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı” kapsamında desteklenen ve startupların COVID-19'a ilişkin yaşanan sorunlara yönelik çözüm üretmesini hedefleyen BIOStartup CoronaSprint Projesi...

Dört alanda girişimleri kabul edecek NN Startup Challenge başvuruları 15 Ağustos’ta sona eriyor

Hackquarters, NN Hayat ve Emeklilik ile gerçekleştirilen “When Healthtech Meets Insurance” etkinliğinde, sağlık teknolojisi alanında çalışan girişimlerle bir araya geliyor.En iyi iş fikirlerini değerlendirileceği etkinlikte,...

Bayer, sağlık girişimlerini desteklemek için Türkiye Dijital Sağlık Girişimleri Haritası’nı hazırladı

Bayer; bu yıl üçüncü kez Türkiye’de hayata geçirdiği Girişim Hızlandırma Programı G4A Turkey ile birlikte Türkiye’de kurulan sağlık alanındaki Startup şirketlerinin tanıtılması amacıyla güncel...

Yorum Yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here