Amazon Türkiye faaliyetlerine başladı

Dünyanın en büyük eticaret platformlarından biri olan Amazon, bugün itibariyle Türkiye’deki satış faaliyetlerine amazon.com.tr ile başladı.

Amazon’un bir süredir Türkiye’ye geleceği söyleniyordu ancak tarihle ilgili net bir açıklama hiçbir zaman yapılmadı. Yazın ortalarında sitenin yayına girmesi planlanıyordu ancak belirsizliklerden ötürü henüz açılamamıştı. Lansman tarihi verilmeden yürütülen bu çalışma sonucunda bu sabah Amazon, Türkiye’deki operasyonlarına başladı ve hizmete açıldı.

Amazon.com.tr Ülke Müdürü Sam Nicols, “Amazon olarak amacımız, müşterilerin internet üzerinden almak isteyebilecekleri her şeyi, cazip fiyatlarla sunan, dünya üzerindeki en müşteri odaklı şirket olmak. Amazon.com’un kurulduğu 1995 yılından bu yana, Türkiye’deki yüz binlerce müşterimiz, dünyanın dört bir yanındaki Amazon mağazalarından milyonlarca ürün sipariş etti. Bugün, Türkiye’deki müşterilerimize, binden fazla yerli satıcımız ile beraber milyonlarca ürünü sunmanın heyecanını yaşıyoruz. Önümüzdeki aylar içinde, ürün yelpazemizi ve teslimat seçeneklerimizi artırarak en iyi müşteri hizmetini sunmak adına Türkiye’deki faaliyetlerimizi geliştireceğiz. Bu sayede, Türkiye’deki müşterilerimizin güvenini kazanmayı hedefliyoruz.” diyor.

Bakalım Amazon’un Türkiye’ye girmesi eticaret pazarını nasıl etkileyecek. Hem alışkanlıklar konusunda zamanla bir farklılık oluşturacak mı, hem de pazardaki diğer oyunculara nasıl bir etkisi olacak? birlikte göreceğiz.

Güncel İçerikler