Kurulduktan kısa bir süre sonra, başta giyim ve ayakkabı olmak üzere tüm kategorilerde satışa başlayan Lidyana hızlıca moda sektörünün önemli oyuncularından biri konumuna gelmeyi başardı. Bu büyüme ve markalaşma süreciyle beraber yatırımcıların da ilgisini çeken şirket, aralarında Runet ve Endeavor Catalyst Fund’ın da bulunduğu yatırım şirketlerinden, 2 turda toplam 12 milyon dolar yatırım almıştı.

3.5 milyon dolarlık 3. tur yatırım

Aldığı bu yatırımlarla hedeflerini gerçekleştirmeye devam eden Lidyana, geçtiğimiz hafta 3.5 milyon dolarlık üçüncü yatırım turunu tamamladı. Bu turda sektörün önde gelen isimleri Nevzat Aydın ve Sina Afra gibi mevcut ortaklar iştirak ederken, ayrıca stratejik yeni ortaklar da Lidyana yatırımcı grubuna katılmış oldu. İş dünyasında da adından söz ettirmeye başlayan milli futbolcumuz Semih Kaya, İş dünyasının önde gelen isimlerinden Rıfat Elhadef, teknoloji yatırımlarıyla son dönemde öne çıkan en önemli kurumlar arasında yer alan Bahçeşehir Üniversitesi ile, Riot Games ülke müdürü Bora Koçyiğit ve geçtiğimiz aylarda başarılı bir satış gerçekleştiren Gram Games’in kurucu ortaklarından Kaan Karamancı yatırım turuna katılan isimler arasında yer alıyor.

Lidyana.com CEO’su Cihan Seyithanoğlu’nun yeni yatırım turu ile ilgili değerlendirmesi:

“Lidyana, bulundurduğu özgün marka portföyü ve sağladığı müşteri memnuniyetiyle, kullanıcı tarafında bilinirliği ve algısı yüksek bir şirket. Aldığımız bu yatırımla hem verimlilik adına geliştirmeler yapacağız hem de ürün gamımızı güçlendireceğiz. Özellikle yerli tasarımcılarımızla beraber oluşturduğumuz ekosistem genişlemeye devam ederken, yeni dönemde kendi kurduğumuz markalarımızı da bu yelpazede çeşitlendirerek müşterilerimize sunduğumuz yenilik ve ilham çıtasını yükseltiyor olacağız. Ülkemizdeki indirim ve eski sezon ağırlıklı olan e-ticaret habitatında; Lidyana olarak bizler, müşteri deneyimine ve her daim yeni, ilham verici markalarımızla yeni sezona odaklanarak büyüyeceğiz. Kur artışının özellikle ithal moda markalarında ciddi fiyat artışları oluşturacağı önümüzdeki günlerde, Lidyana olarak yerli tasarımcılarımızla beraber modayı şekillendirirken, sahip olduğumuz fiyat avantajımızı sadece kendi ülkemizde değil, yurtdışı pazarlarda da artırarak sunmaya ve ihracatımıza katmadeğer oluşturmaya devam edeceğiz.”