Wired UK tarafından seçilen İstanbul’un en gözde 10 girişimi açıklandı

Dünyanın önde gelen popüler teknoloji dergilerinden biri olan Wired, her yıl olduğu gibi bu yıl da İstanbul’un en gözde 10 girişimini “Europe’s 100 Hottest Startups” başlığında açıkladı.

Sizlere biz en son 2016 yılında seçilen 10 girişimi paylaşmıştık. Şimdi ise Wired 2018 yılının en gözde 100 girişimini açıkladı. İstanbul için seçtiği 10 girişimi tanıyalım.

Dergideki sırasıyla yazıyoruz:

  1. Insider: Dijital pazarlama uzmanlarına Müşteri Edinme’den Etkinleştirme’ye, Müşteri tutumundan gelir dönüşümü’ne kadar olan tüm büyüme aşamalarında özellikler sunan platformdur.
  2. Teleporter: Dünyanın her yerinden oyunseverlerin ve espor severlerin arkadaşlarıyla birlikte oyunları ve espor maçlarını izlediği ve hem oyunlarla hem de oyun yayıncılarıyla etkileşime geçme fırsatı bulduğu bir VR platformu.
  3. Spirohome: KOAH hastalarının tedavilerini takip etmeleri için nefes test cihazı ve mobil uygulamadan oluşan sağlık platformu.
  4. iyzico: 2012 yılında, farklı alanlarda hizmet veren çeşitli büyüklüklerdeki e-ticaret şirketlerine, kolay ve güvenli ödeme yönetim platformu sunan girişimdir.
  5. App Samurai: Büyüme odaklı mobil uygulamalar için geliştirilmiş reklam platformu olarak konumlanıyor. Kullanıcılarının tek noktadan reklamlarının kalitesini ve sonuçlarını ölçümlemesini sağlıyor.
  6. Zeplin: Şirket içerisinde yazılımcılar ile tasarımcılar arasında köprü vazifesi gören bir uygulama.
  7. BiSU: Mobil cihazlar üzerinden su siparişi vermenizi sağlayan girişim.
  8. Sinemia: Abonelik sistemi ile kişiye özel aylık sınırsız sayıda sinema bileti hizmeti veren girişim.
  9. Getir: Sistem içerisinde bulunan 1000’in üzerinde ürünü 7/24 İstanbul içerisinde sipariş vererek getirtebileceğiniz mobil uygulama girişimi.
  10. Whole Surplus (Türkiye’de: Fazla Gıda): “İnsan İçin Gıda” mottosoyla yola çıkan girişim, küresel hedeflerden iklim aksiyonu ve açlık sorunlarını çözmek üzere yola çıkmış, gıda atığını hedef alan bir sosyal teknoloji girişimidir.

Yorum Yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son İçerikler

iyzico: Ramazan ayında online alışveriş önceki yıla göre yüzde 49 artış gösterdi

Finans teknolojileri şirketi iyzico’nun Anneler Günü ve Ramazan dönemini kapsayan online alışveriş istatistikleri, evlerinde kalan tüketicilerin online alışveriş tercihlerine ışık tutuyor. iyzico’nun verilerine göre...

Misk500 Accelerator’ın üçüncü demo day’de sunum yapan 16 girişim

Erken aşama girişimlere yatırım yapan San Francisco merkezli fon 500 Startups ve Misk Innovation, geçtiğimiz günlerde online demo day gerçekleştirdi.Misk500 Hızlandırıcı Program (Misk500 Accelerator)'ın üçüncü dönemi kapsamında...

Endonezya merkezli veri yönetimi girişimi Delman, 1.6 milyon dolar yatırım aldı

Endonezya merkezli veri yönetimi girişimi Delman, 1.6 milyon dolarlık tohum yatırım aldı. Intudo Ventures'ın liderlik ettiği bu yatırım turuna, Prasetia Dwidharma Ventures ve Qlue Performa...

Tarım ve gıda odağında çözüm geliştiren kadın girişimciler için nakit ödüllü program: EWA

Türkiye'de Foodback ve Topraktan.co ortaklığında hayata geçirilen, tarım ve gıda sektöründe dönüşüm yaratacak inovatif çözümleri olan kadınları desteklemek amacıyla 5 farklı ülkede başlatılan ve...

İtalya merkezli kullanıcı testi platformu AppQuality, 3.5 milyon Euro yatırım aldı

İtalya merkezli kullanıcı testi platformu AppQuality, P101 SGR ve ITA500 liderliğindeki yeni turda, Italian Angels for Growth (IAG) ve Club Italia Investimenti 2'den 3.5 milyon Euro yatırım aldığını açıkladı.Sağlanan bu...

Yerli biyoteknoloji girişimi Nanomik, TRAngels liderliğinde 1.8 milyon TL’lik ikinci tur yatırım aldı

Patentli mikroenkapsülasyon teknolojisi ile bitkisel ve mikroorganizma kaynaklı molekülleri kimyasal koruyucular kadar etkili hale getiren Nanomik, TRAngels'ın liderlik ettiği turda, TRAngels meleklerinden ve İTÜ...