Uygulamasını yenileyen bisiklet paylaşım girişimi Bizero’dan 1 saatlik ücretsiz sürüş

Şehirlerdeki kısa-orta mesafeli ve eğimli rotalardaki ulaşım sorununa çözüm olmak için bisikletlerin paylaşım sistemini geliştiren yerli girişim Bizero, mobil uygulamasını yeniledi. Uygulamasını güncelleyenlere veya yeni kayıt olanlara ise 1 saatlik ücretsiz sürüş veriyor.

Bisiklet sayısını 3 kat artırdı

Enerji Teknolojileri

Talebi karşılayabilmek için İTÜ’de bisiklet sayısını 50’den 100’e çıkarırken 10 adet elektrik destekli bisikleti de kullanıma açtı. Boğaziçi Üniversitesi’nde ise 20 elektrikli bisiklete 100 elektriksiz bisiklet ekledi. Yeni dönemde ise bu sayının 7 üniversitede 1000’i bulacağı hedefleri arasında.

Kayıtsız sürüş engelleme sistemi

Sistemdeki kayıtsız kullanımları engellemek için bisikletlerdeki plakalar yerine bundan böyle QR kod kullanıp kilidi kilitlemeyen/karıştırmayan kullanıcıyı bulan algoritma sayesinde istasyondaki bisiklet sayısındaki uyuşmazlıkları sıfıra indirmeye çalışıyor. Bu gibi durumlarda kullanıcılar önce uyarılacak sonrasında 5 TL ceza bedeli hesaplarına eklenecek.

Puanlama ve feedback ekranı

Feedbacklerinizi daha sağlıklı verebilmek için sürüş sonrasında yorum, puanlama ve arıza bildirim ekranı eklendi. Bu sayede çözüm üretme hızını artırdı. Eylül ayında uygulama tasarımı da değişerek üyelik profili, mobil ödeme vb. eklentiler de eklenecek.

Ödeme sorunları giderildi

3D Secure ekranında meydana gelen sorunlar giderildi, işlem ücretleri kaldırıldı. İade etmeyi unutan kullanıcıların sürüşlerini 5 TL üst limit ile otomatik iade sistemi eklendi, bir sonraki sürüş başladığında önceki sürüş 5 TL üst limitle iade ediliyor.

İlk Sürüş Ücretsiz!

Şimdi uygulamasını güncelleyen ve yeni kayıt olan tüm kullanıcıların 1 saate kadar ilk sürüşü ücretsiz!

Yeni dönemle birlikte anlaşmalı markalardan da hediye kazanma fırsatı sağlayacak.

Girişimlerdeki gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Son İçerikler

TÜSİAD’ın yeni genel sekreteri Ebru Dicle oldu

TÜSİAD Genel Sekreter Vekili Ebru Dicle, TÜSİAD Genel Sekreteri görevine atandı.Dicle, TÜSİAD’da 25 yıllık çalışma süresi içinde demokratikleşme, toplumsal kalkınma ve bilgi toplumuna dönüşüm...

WhatsApp, yanlış bilgiyle mücadele için mesajın yanında web’de arama özelliğini test ediyor

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma platformlarından biri WhatsApp, belirli pazarlarda, kullanıcıların uygulamada aldıkları mesajlarda yapılan iddiaların doğru olup olmadığını doğrulamasını kolaylaştıran Web'de Arama özelliğini belirli bölgelerde...

Paylaşımlı elektrikli scooter’lara plaka zorunluluğu gelebilir

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, elektrikli paylaşımlı scooter sektörünü düzenlemek amacıyla Elektrikli Kaykay (scooter) Yönetmeliği hazırlanmış, henüz kabul edilmemiş. Önümüzdeki süreçte bir düzenlemenin gelmesi artık gündemde...

Yorum Yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here