İTÜ Çekirdek

Create@ Alibaba Cloud MEA Startup Yarışması finali 8 Ağustos’ta İstanbul’da!

Alibaba Cloud tarafından 12 ülkede düzenlenen uluslararası start-up yarışması Create@ Alibaba Cloud Startup yarışmasının Orta Doğu ve Afrika bölgesi ayağı bu yıl 8 Ağustos’ta ilk defa İstanbul’da gerçekleştirilecek. Bu yarışmayla uluslararası startup kültürü ve işbirliğini geliştirmeyi hedefleyen Alibaba Cloud, Türkiye’den yarışmaya katılacak startup’ların iş modellerini uluslararası alana taşımalarını destekliyor.

Yarışmayla ilgili Alibaba yöneticilerinden bilgi almak için 8 Ağustos Finali öncesinde düzenlenecek etkinliklere katılabilirsiniz. Eğer girişim olarak başvurmak istiyorsanız, mutlaka aşağıdaki tanıtım etkinliklerine katılmalısınız.

Tanıtım Etkinlikleri

8 Ağustos 2018’de gerçekleştirilecek yarışmanın detaylarına bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Alibaba Grubu bünyesinde yer alan bulut bilişim şirketi Alibaba Cloud, Türkiye’deki iş ortağı TRADEFIVE ile birlikte, startup’lar için uluslararası alanda önemli bir yere sahip Create@Alibaba Cloud Start Up Contest’i İstanbul’a getiriyor. Bölge ayağı, Orta Doğu ve Afrika ülkelerinin de katılımıyla 8 Ağustos 2018’de ilk kez İstanbul’da Kolektif House Maslak’ta gerçekleştirilecek olan yarışmaya katılacak olan startup ekipleri, Alibaba Grubu’nun yeni unicorn’u olmak için yarışacak.

20 finalistin yer alacağı yarışma, Ekim 2018’de Çin’de düzenlenecek dünya finaline katılma şansı, 216 bin Dolar değerinde bulut kaynağı kredisi ve destek programlarının yanı sıra, Çin’den önemli yatırım fırsatları kazanma şansı da sunuyor.

Arzuhan Doğan Yalçındağ, Suzan Sabancı Dinçer, Murat Özyeğin, Arda Ermut, Serra Akçaoğlu ve Cansen Başaran Symes yarışmanın jüri üyeleri arasında yer alırken, Sina Afra, Sanem Oktar, Ahu Serter, Mert Fırat, Fırat İşbecer, Hakan Baş, Yomi Kastro ve Arda Kutsal gibi Türkiye’nin girişim ekosisteminin önemli isimleri de Danışma Kurulu’nda yer alıyor.

Alibaba Cloud Avrupa Genel Müdürü Yeming Wang, bu yılki Create@ Alibaba Cloud Start-up yarışmasının Orta Doğu ve Afrika bölgesi ayağını Türkiye’de gerçekleştirmekten dolayı duydukları memnuniyeti belirterek sözlerine devam etti; ‘Bu yarışma ile dünyanın en inovatif, dönüşümsel ve oyun bozan teknoloji şirketleriyle tanışacağımız için heyecanlıyız. Bu yarışma, büyük hedefleri olan ve hırslı start-up’lar için etkin Çinli ve Avrupalı iş adamlarıyla tanışmak ve Alibaba Grubu’nun Hangzhou’daki merkezini ziyaret etmek için kaçırılmayacak bir fırsat.’

Konuyla İlgili İçerikler

Kolektif House

Son Yatırımlar

Güncel İçerikler