Konu:

Texas SXSW’da Türkiye Resepsiyonu İş Bankası desteği ile gerçekleştirildi

Texas Austin’de düzenlenen dünyanın en büyük dijital inovasyon etkinliği South by Southwest festivali, (SXSW), bu sene Trade Show fuarında ilk kez yer alan TurkishStation ile Türkiye adına daha heyecanlı geçti.

İş Bankası’nın desteği ve Pictaworks organizasyonu ile kurulan TurkishStation alanında, Türk girişimleri projelerini yabancı yatırımcılara, hızlandırma programlarına tanıtma ve pek çok farklı ülkeden diğer girişimler ile birebir temas etme fırsatı buldu. 11-14 Mart arasında gerçekleşen Trade Show etkinliğinin ikinci gününde ayrıca Türkiye resepsiyonu düzenlendi.

Farklı ülkelerden yatırımcılar, girişimler, kurumsal şirket yöneticilerinin ve The American Turkish Society üyelerinin katıldığı gecenin açılışına, Türkiye’nin Houston Başkonsolosu Akil Öktem de katıldı. İş Bankası Bireysel Bankacılık Pazarlama İletişimi Müdürü Seçil Ünlüsoy Taşarkan, bankanın tarihçesini ve girişimcilik ekosistemine yönelik yatırımları aktardı.

Fotoğraf: Ezgi Uzun

TurkishStation organizasyonunu gerçekleştiren Pictaworks kurucularından Mustafa Tandoğan ve Merve Şahin ise Türkiye’den iyi işlerin tanıtılabileceği bir platform oluşturmak düşüncesiyle ortaya çıkan TurkishStation’ın hikâyesini anlattı.

Deeptech Demo Günü

Türk girişimcilerin uluslararası alanda kendilerini göstermesi acısından büyük önem taşıyan etkinlikte, İş Bankası’nın desteği ile yürütülen Workup programının girişimlerinden olan Pacer ve Overstruct da projeleri hakkında bilgi verdi. İş Bankası’nın Silikon Vadisi’ndeki inovasyon üssü Maxitech’in faaliyetlerinin de anlatıldığı etkinlikte müzik, yazılım, medya ve teknoloji alanından 140 Journos, Appsilon, Re:Coded, The Recorded House ve WeWalk gibi Türk girişimciler de girişimlerini tanıttı.

Son İçerikler