CB Insights Fintech 250 listesinde yer alan Paraşüt, 2017 yılında 2 kat büyüdü

Küçük ve orta ölçekli işletmeler için geliştirilen online ön muhasebe programı Paraşüt, 2017 yılını iki katı bir büyüme ile kapattığını duyurdu. Ayrıca 2017 yılında CB Insights Fintech 250 listesinde de yer almıştı.

Platformuna pek çok yeni özellik ekleyen Paraşüt ile KOBİ’ler, mobil uygulama üzerinden, otobüsten, vapurdan, evden, kısacası bulundukları her yerden faturalarını oluşturup anında gönderme imkanına sahip oldu.

Paraşüt, bugüne kadar 10.000’e yakın KOBİ’nin ön muhasebe alanındaki işlemlerini dijitale ve mobile taşıdı. Mobil uygulamasına yeni özellikler ekleyerek mobil kullanım oranını artırmayı hedefleyen Paraşüt; e-ticaretten, teknolojiye, hizmet sektöründen reklam ajanslarına kadar Türkiye’deki girişimlerin %99.8’ini oluşturan KOBİ’lere hizmet veriyor. KOBİ’lerin sağlıklı bir biçimde büyümelerinin ilk öncelikleri olduğunu söyleyen Paraşüt Kurucu Ortağı Sean YU “Günümüzde rekabet yoğun yaşanıyor ve iş modelleri her geçen gün değişiyor ve gelişiyor. Böyle bir ortamda KOBİ’lerin hızla büyüyebilmeleri, daha da önemlisi rekabette güçlenebilmeleri için sürdürülebilir yeniliklere her daim açık olmaları gerekiyor.

KOBİ’lerin günlük operasyonlarını hızlandırıp daha önemli işlerine ve büyüme süreçlerine odaklanmalarını sağlayacak teknolojilerden faydalanmaları gerekiyor. Bu teknolojilerden biri olan online ön muhasebe programları da KOBİ’lerin, tüm finansal verilerini kontrol altında tutarak ön muhasebelerini kolaylıkla ve doğru bir şekilde yönetebildiği çözümlerdir. Birkaç sene öncesine kadar gelir/gider işleri çoğunlukla Excel dosyalarında veya defterlerde yürütülürdü. Faturaların hazırlanma, alıcıya gönderilme ve iptal işlemleri hem vakit hem de para kaybına neden olurdu. İş hacimlerindeki sürekli artış nedeniyle ön muhasebe, özellikle de faturalandırma çoğu firma için külfet haline gelmişti. Bu nedenle faturalandırma sürecini kolaylaştıracak verimli ve esnek finansal takip araçlarını kullanmak kaçınılmaz hale geldi. Günümüzde bu tür finansal işlemleri akıllı telefonlarımızla, günün her saati, dilediğimiz her yerden yapabilir durumdayız. Bu noktada Paraşüt, KOBİ’lerin en önemli ihtiyacı olan bu konuda çözüm sunan bir marka oldu.

Güncel İçerikler