Lonca Girişimcilik Merkezi’ne seçilen girişimler açıklandı

Lonca Girişimcilik Merkezi, Kuveyt Türk ve Workinton iş birliğinde hayata geçirilmiş bir girişimcilik programdır. Bu programın başvuru duyurusu ilk kez egirişim tarafından yapılmıştı. 12 Ağustos’ta başvuru almaya başlayan Lonca’nın son başvuruları 31 Ağustos’ta sona erdi.

15 günlük süreçte başvurular arasından seçilip, jürinin karşısına çıkan girişimlerden 9 tanesi bu programa kabul edildi.

İşte Lonca Girişimcilik Merkezi’ne kabul edilen girişimler:

Crypto POS: CPOS kripto para birimleri ile ödeme almak isteyen satıcılar ile ödeme yapmak isteyen alıcıları, dijital ortamda buluşturan bir ödeme/pos sistemidir.

Kobi ATM: Müşterilerin, halihazırda nakit ve kredi kartı bazlı çalışan KOBİ’lerden ATM gibi para çekme / para yatırma işlemlerini yapabilecekleri bir mobil uygulama projesidir.

Analitik (+3 Robot): 3 Yaş üzeri çocuklarda programlama eğitimi için materyal geliştirilmesi kapsamında programlanabilir robot yazılım geliştirme eğitim setidir.

SmartFactoryTeam: CNC ve PLC kontrollü makinaların internet ağına bağlanması, bu makinalardan toplanan üretim verilerinin analiz edilmesi, raporlanması üzerine kurulu olan bu yazılım projesidir.

Bisigortaci.com: Sigorta ihtiyacı olan kişiler ile, lisanlı sigortacıları buluşturan bir Pazar yeridir.

Fosefi: Televizyon, Video On Demand ve IpTv iceriklerinin (Dizi, Film, Belgesel, Cizgi Film, Reality Tv Showlari gb) yayin haklari ticaretinin, online ve global olarak yapilmasina imkan saglayan, B2B bir pazar yeridir.

Ratonik: Topraksız Tarım için çok fonksiyonlu akıllı kontrol sistemidir. Bitki yetiştirme süreçlerinde gelişmiş sensör ağını kullanarak gerçek zamanlı ölçüm yapabilen, verileri saklayabilen, çevre birimleriyle dış hava koşullarındaki değişime enerji ekonomisini gözetecek şekilde adapte olabilen, bitkinin kök bölgesindeki isteklerine gübre ve su tasarrufu yapacak şekilde karar verebilen, tesis iklimini, bitki besinini toplam yönetim kavramı çerçevesinde stratejik olarak yöneten yazılım ve makinelerin bütünüdür

Compocket: Elektronik laboratuvarlarında kullanılan ölçüm cihazlarını, bilgisayar tabanlı ve mobil uyumlu hale getirerek çok daha etkili bir ölçüm deneyimi sunmayı hedefleyen bir donanım-yazılım projesidir.

Catchman: Alışveriş merkezlerindeki mağazaların ürünlerini tüketicilere yüksek indirimlerle sunan ve artırılmış gerçeklik özelliğiyle kullanıcıların Avm’lerde gezerken hediyeler kazanabildiği oyunlaştırma temelli mobil uygulamadır.

Güncel İçerikler