Hareketle kontrol sağlayan VR girişimi Leap Motion 50 milyon dolar yatırım aldı

Son zamanlarda Sanal Gerçeklik (VR) girişimlerinin arttığını ve yatırım aldıklarını görüyoruz. JP Morgan adlı varlık yönetimi şirketi, sensörler yardımıyla hareket takibi sunan teknoloji girişimi Leap Motion‘a 50 milyon dolarlık seri C yatırım gerçekleştirdi. Henüz Türkiye’de bu kadar büyük yatırımlar görmedik ama emekleme döneminden yürüme dönemine geçişte olduğumuzu söylemek gerekiyor. Orta vadede büyük yatırımlar bekliyoruz.

JP Morgan Varlık Yönetiminin Özel Sermaye Grubu Genel Başkanı Larry Unrein “Sanal gerçeklik teknolojileri, yatırımcılardan büyük ilgi görerek hızlı bir şekilde gelişiyor” diyerek bu alanın önemine vurgu yaptı. Leap Motion, İnsan ile teknoloji arasındaki engelleri kaldırmak için bu teknolojiyi geliştirdiğini de özellikle belirtiyor.

2010 yılında San Francisco’da kurulan Leap Motion, gelen bu 50 milyon dolarlık yatırımı Asya’dan başlayarak büyümek için kullanacak. JP Morgan Varlık Yönetiminin Özel Sermaye Grubu Genel Başkanı Larry Unrein,

Ellerin sanal gerçeklik ortamında kullanımını sadece oyun alanında olmadığının farkında olan Leap Motion, bu ürününü kurumsala da sunuyor. Bu teknolojiler, bir tasarımcının ürün üretmesinden, bir mimarın iç mekan yerleştirme yapmasına kadar bir çok alanda kullanım sunabiliyor.

Bu yatırım haberi Leap Motion’un resmi blogunda yayınlandı. Biz de dünyadaki yatırımları araştırıp sizlere sunmaya devam edeceğiz. Ayrıca Türkiye’den çıkan bir örnek olarak dün yayınladığımız mimarlar için sanal gerçeklik simülasyonu girişimine de göz atabilirsiniz.

Güncel İçerikler