Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi 2. çağrı dönemi girişimci başvuruları açıldı

Startup’ları İstanbul’un kalbi Eminönü’nde ağırlayacak olan Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi, 2. çağrısını açtı. Girişimciler 5 Ağustos 2017‘ye kadar bu bağlantıdan başvurabilir.

Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi; yeni mezun potansiyel müteşebbislere, girişimcilere, mucitlere, yenilikçi fikir sahiplerine ve 0-4 yaş arası işletmelere seslenerek ‘Yanınızda, Yanıbaşınızdayız’ diyerek başvurularınızı bekliyor.

BTM; Yeni iş fikirlerinin ticarileşmesi ve ticarileştikten sonra büyümesi süreçlerinde girişimcilere, girişimcilik ve inovasyon üzerine her türlü desteği profesyonel hizmet anlayışı ile sunan ve girişimciliğin yaygınlaştırılması için mücadele eden bir sosyal yapı olarak kurulmuştur.

Bir önceki çağrı döneminde 200’e yakın başvuru alan BTM, 8 hafta sürecek hızlandırma kampı’ nda girişimcilerine ofis, altyapı, seminer ve toplantı salonları, çalışma alanları, ortak sosyal alanlar, yüksek hızlı internet ve etkinlik alanı gibi fiziksel imkanlar sunmaktadır. İlk hızlandırma kampında BTM, girişimcileri için 7 adet söyleşi, 5 adet yatırımcı buluşması gerçekleştirdi. Bunların yanı sıra BTM girişimcilere; iş modeli geliştirme, danışmanlık destekleri, fikri ve sınai mülkiyet danışmanlık destekleri, patent başvurusu hazırlama ve lisanslama desteği, eğitimler, seminerler, birebir danışmanlık faaliyetleri ile de destek olmaktadır. 2. Çağrı dönemi ile birlikte haftalık söyleşi ve yatırımcı buluşmaları, seminerler, eğitimler ve birebir danışmanlık destekleri devam edecektir.

Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi faaliyetlerini, “Girişimcilik ve Ticarileştirme Ofisi”, “İş Geliştirme ve Yenilikçilik Ofisi” ve “Marka ve Patent Ofisi” birimleriyle birlikte yürütmektedir. Ön Kuluçka Merkezi ve Kuluçka Merkezi niteliklerini taşıyan “Bilgiyi Ticarileştirme Atölyesi” ve “Yeni Doğan Şirket Ünitesi” startup’lara ihtiyaçları olabilecek her türlü imkânı sunmaktadır. Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi faaliyetleri İstanbul Kalkınma Ajansı Güdümlü Proje desteği ile yürütülmektedir.

 

81 Meslek komitesi ve 400.000’e yakın üyeden oluşan İstanbul Ticaret Odası’nın iştiraki olan Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi, eşsiz İstanbul ve deniz manzarasıyla yaklaşık 7.000 m² alan üzerine kurulmuş olup Eminönü’nde bulunmaktadır.

Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi’nin sunduğu imkânlardan faydalanmak için bu bağlantıdan adresinden “Bilgiyi Ticarileştirme Atölyesi” ya da “Yeni Doğan Şirket Ünitesi” başvuru formunu doldurmak yeterli.

Güncel İçerikler