Meta-LoL, League of Legends oyuncularının oyun metasını takip edebileceği içerik platformu

Türkiye’de eSpor alanına yapılan yatırımların artması ile bu alanı destekleyen ve hizmet eden girişimlerin de kurulduğunu göreceğiz. Şimdiki girişim, eSpor’un en popüler oyunu olan League of Legends (LoL) kullanıcılarını hedefliyor.

Meta-LoL, League of Legends (LoL) oyuncularının, oyunun modasını (meta) takip edebilecekleri bir içerik platformudur. Meta-LoL içerisinde kullanıcılar için özel olarak üretilmiş rehber, istatistik, test ve bilgilendirici içerikler bulunuyor. League of Legends oyuncularının hem eğlence hem de bilgilenme ihtiyacını karşılıyor.

Enerji Teknolojileri

Girişim, Kasım 2015’te Doğuş Can Doğan tarafından Kocaeli’nde kuruldu. İTÜ Çekirdek‘e kabul edildi. Şu an wordpress altyapısını kullanan platform, yakında üzerinde çalıştığı Pyton ve Angular’a geçiyor.

Meta-LoL.com’un aylık ortalama 500 bin tekil ziyaretçisi, 3 milyona yakın da sayfa görüntülemesi varmış. Kendisini Türkiye’nin en çok ziyaret edilen League of Legends platformu olarak tanımlıyor.

Lokal pazarda gerekli doygunluğa ulaştıktan sonra globale açılmayı planlıyor.   Gelir modeli kanalında reklam ve sponsorluk var. Gerekli geliştirmeleri tamamladıktan sonra üyelik ile yeni gelir modelleri oluşturmayı hedefliyor.

Son İçerikler

BIO Startup CoronaSprint Projesi’nde yer alan 16 girişim ve çözümleri

İstanbul Kalkınma Ajansı “COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı” kapsamında desteklenen ve startupların COVID-19'a ilişkin yaşanan sorunlara yönelik çözüm üretmesini hedefleyen BIOStartup CoronaSprint Projesi...

Dört alanda girişimleri kabul edecek NN Startup Challenge başvuruları 15 Ağustos’ta sona eriyor

Hackquarters, NN Hayat ve Emeklilik ile gerçekleştirilen “When Healthtech Meets Insurance” etkinliğinde, sağlık teknolojisi alanında çalışan girişimlerle bir araya geliyor.En iyi iş fikirlerini değerlendirileceği etkinlikte,...

Bayer, sağlık girişimlerini desteklemek için Türkiye Dijital Sağlık Girişimleri Haritası’nı hazırladı

Bayer; bu yıl üçüncü kez Türkiye’de hayata geçirdiği Girişim Hızlandırma Programı G4A Turkey ile birlikte Türkiye’de kurulan sağlık alanındaki Startup şirketlerinin tanıtılması amacıyla güncel...

Yorum Yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here