Meta-LoL, League of Legends oyuncularının oyun metasını takip edebileceği içerik platformu

Türkiye’de eSpor alanına yapılan yatırımların artması ile bu alanı destekleyen ve hizmet eden girişimlerin de kurulduğunu göreceğiz. Şimdiki girişim, eSpor’un en popüler oyunu olan League of Legends (LoL) kullanıcılarını hedefliyor.

Meta-LoL, League of Legends (LoL) oyuncularının, oyunun modasını (meta) takip edebilecekleri bir içerik platformudur. Meta-LoL içerisinde kullanıcılar için özel olarak üretilmiş rehber, istatistik, test ve bilgilendirici içerikler bulunuyor. League of Legends oyuncularının hem eğlence hem de bilgilenme ihtiyacını karşılıyor.

Girişim, Kasım 2015’te Doğuş Can Doğan tarafından Kocaeli’nde kuruldu. İTÜ Çekirdek‘e kabul edildi. Şu an wordpress altyapısını kullanan platform, yakında üzerinde çalıştığı Pyton ve Angular’a geçiyor.

Meta-LoL.com’un aylık ortalama 500 bin tekil ziyaretçisi, 3 milyona yakın da sayfa görüntülemesi varmış. Kendisini Türkiye’nin en çok ziyaret edilen League of Legends platformu olarak tanımlıyor.

Lokal pazarda gerekli doygunluğa ulaştıktan sonra globale açılmayı planlıyor.   Gelir modeli kanalında reklam ve sponsorluk var. Gerekli geliştirmeleri tamamladıktan sonra üyelik ile yeni gelir modelleri oluşturmayı hedefliyor.

Güncel İçerikler