Fransa’dan Unicorn girişimler çıkması için Cumhurbaşkanı Macron, Teknoloji Vizesi başlattı

Fransa’nın yeni Cumhurbaşkanı Macron, ülkesine yeni girişimleri çekmek ve Fransa’dan Unicorn girişim çıkması için Teknoloji Vizesi başlattı. Bu vize ile uluslar arası yetenekleri toplamak istiyor. Göreve geldikten çok kısa bir sürede önemli bir adım atması, hem ülkesi için hem de Fransa pazarına açılmak ve iş yapmak isteyenler için önemli bir fırsat oldu. Yeni teknoloji girişimcilerine kolay ulaşılabilecek yeni bir pazar doğdu diyebiliriz.

Macron “Fransa’nın yeni girişim ve girişimciler için önemli bir ulus olmasını istiyorum.” dedi. Fransa’daki girişim yatırımları 2016 yılında 1.6 milyar dolara ulaşmış. Ayrıca Macron, Fransa ekosisteminin çok çekici olmadığından bahsederek, yeteneklerin bir kısmının ülkeden çekildiğini söyledi. Amacı, bu yetenekleri tekrar geri kazanmak.

Bu vize Startup kurucularına, startup çalışanlarına ve yatırımcılara yöneliktir. Fransa’da “Yetenek Pasaportu” olarak bilinen bir ikamet izni ile alınabiliyor. Dört yıl geçerlidir ve yakın aile bireyleri de bu vizeden faydalanabilir. Girişimci tek başına değil, Ailesi ile de gelebileceğinin sinyalini verdi.

Bu vizeyle ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Güncel İçerikler