Kurumsal konaklama girişimi blueground, aldığı son yatırım ile Türkiye büyümesini hızlandıracak

Yabancı profesyonelleri hedefleyen blueground, aldığı son yatırım ile Türk pazarındaki varlığını büyütmeyi hedefliyor. Ülkemizi seçmesindeki en önemli kriterler ise; ülkenin büyüyen ve gelişen bir pazar olması, çok uluslu şirketler tarafından yatırım alması ve çok sayıda expata da ev sahipliği yapıyor olması. Şirketin kurucu ortaklarından ve Türkiye ülke müdürü Kurtuluş Cumhur Korkmaz, Türkiye’nin 15.000’den fazla yabancı profesyonele ev sahipliği yapan yaklaşık olarak 400 milyon Euro’luk bir pazar oluşturduğunu belirtiyor. İstanbul’da sahip olduğu emlak sayısını hızla artırmaya devam eden blueground’ın toplamda 400’den fazla evi bulunuyor. 2013 yılında yola çıkan girişimin Türkiye için hedefi ise; 4 yıldır yer aldığı diğer pazarlarda olduğu gibi portföyündeki konut sayısını ve cirosunu her yıl 3 katına çıkarmak.

2013 yılının nisan ayında Atina’da kurulan girişim, global ölçüde varlığını güçlendirmeye devam ediyor. 2017 Nisan ayında 5.5 milyon Euro’luk aldığı yatırım ile bulunduğu pazarlardaki büyümesini arttıracak blueground, şu ana kadar binlerce misafiri konuk etti. Kurulduğu zamandan beri her yıl 3 kat büyüyen şirketin, 60 çalışanı bulunuyor. Alanında ilk oluşu, fayda odaklı şeffaf hizmeti ve büyüme modeli ile pazarda bir ‘game changer’ (oyun değiştirici) olma yolunda.

Bugüne kadar 400’den fazla ev ile 1000’den fazla misafirini ağırlayan, ‘yaşayanlara evinde hissettiren’ sofistike ve konforlu yaşam alanları ile yeni nesil konaklama hizmeti sağlayan blueground, Atina ve Dubai ile beraber İstanbul pazarına yatırım yapma kararı aldı. İstanbul’un dört bir yanından kiraladığı evleri, özellikle Türkiye’de yaşayan yabancıların taleplerine uygun şekilde 7/24 premium servis, şık dekorasyon ve kişiye özel hizmet ile dönüştüren girişim, ilk oluşu, fayda odaklı şeffaf hizmeti ve büyüme modeli ile pazarda bir oyun değiştirici olma yolunda.

İnsan Kaynakları departmanlarının taleplerine göre portföyünde yer alan ve taleplere göre oluşturulan çok sayıdaki eşyalı evleri ile hem otele göre daha uygun fiyatlama hem de zaman kazancı sağlıyor. Bir aydan başlayan değişken kontrat süreleri, ödeme ve fatura hizmet seçenekleri, farklı mobilya kullanımları, temizlik ve otopark opsiyonları gibi sunduğu her hizmette kişiye özel ve esnek bir servis sağlıyor. Blueground ile çalışan şirketler yabancı çalışanlarına güvenli ve kaliteli bir yaşam sunduklarından emin oluyor. Bunun yanı sıra sürekli sağlanan ingilizce destek sayesinde misafirlerin tüm sorunları çözülüyor.

Girişimle ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Güncel İçerikler