HP, Cannes Film Festivali’nde film yapımı alanındaki çalışmalarının 75. yılını kutluyor

HP, kreatif camia için iş ortaklıkları yapıyor, sanatsal işlere imza atan vizyonerlerle çalışıyor, fikirleri koruyor ve gelişmiş inovasyonun gücünü ortaya çıkarıyor.

CANNES, Fransa, 22 Mayıs 2017 – HP Inc. (NYSE: HPQ) bugün, Cannes Film Festivali’nde 70 yılı aşkın bir süredir film yapımcıları ve kreatif vizyonerler için yaptığı çalışmaları kutluyor. Cannes 2017’de HP, bazı yenilikçi kişiler ve sanatçılar ile işbirlikleri yaparak dünyanın kreatif kesişim noktası rolünü sürdürüyor.

HP’nin iş birliği yaptıkları arasında eğlence devleri DreamWorks Animation ve Technicolor, BAFTA ödül sahibi yapımcı Anant Singh, “Giant and Tree” ve daha birçok VR filminin arkasındaki öncü isimler bulunuyor. Böylece HP, Cannes’ta eğlence ve sanatın yeniden şekillendiği ve teknolojinin kişisel üretkenliği ortaya koyan rolünü gösteren birçok etkinliğe imza atıyor. Bunlara ek olarak, şirket her yıl düzenlenen “Masters of Short Film” yarışmasına da ev sahipliği yaparak HP’nin sanatçılara verdiği ilhamı bir kez daha gözler önüne serdi.

HP’nin Pazarlama ve İletişim Müdürü Antonio Lucio konuyla ilgili açıklamasında, “Sınırsız formlarda gelen sanat, ilhamın ve bağlantı kurmanın gücünü elinde tutuyor. Efsane sanatçılardan yeni vizyonerlere kadar bütün kreatifler, duygusal bir bağlantıyı ortaya çıkarmak için en son araç ve gereçlere yönelmiş durumda. Büyük hikayeleri anlatan filmler, diğer tüm sanat formalarından daha fazla içgüdüsel reaksiyon ortaya çıkarabilir. Dünyanın en yaratıcı insanlarının inovasyon ortağı olarak biz de herkesin içerisinde bulunan bu yaratıcı ve sanatçı ruhu ortaya çıkaran teknolojik deneyimleri yeniden icat ediyoruz.” dedi.

İnovasyon

Kreatif profesyonellerin ve amatörlerin istediği sıradışı deneyimleri sunmaya devam eden HP, vizyonlarındakini hayata geçirmelerini sağlayacak stil, kalite ve performansı getiren yeni premium PC portföyünü bu yılki festivalde tanıttı. Ek olarak, Avrupa’daki tanıtımında Cinema 4K Dreamcolor ekranlar renk hassasiyeti için altın standartları belirlerken en son ZBook Mobil İş İstasyonları sayesinde kreatifler, 3D grafikler ve sunucu seviyesinde işlemci gücü ile işlerini sanal gerçeklik içerisinde görselleştirebiliyor.

HP EMEA Başkanı Nick Lazaridis, Kişisel Sistemler Müdürü Ron Coughlin, Görüntüleme ve Yazıcı Müdürü Enrique Lores şirketin film, tasarım ve sanat gibi kreatif alanlarda nasıl inovasyon yaptığını ve ödül sahibi sanatçılar ile kreatiflere sınırları zorlamalarına nasıl yardımcı olduklarını paylaşacak.

Ortaklıklar

HP, uzun süredir film yapımcıları ve kreatif profesyoneller ile vizyonlarını animasyonlar, 3D, görsel efektler ve bilgisayarlara üretilen uygulamalar şeklinde hayata geçirmelerini sağlayan işbirliği içerisinde bulunuyor. DreamWorks Animation’ın 15 yıldan fazla bir süredir uçtan uça bir HP stüdyosu olmasına ek olarak ayrıca ortak-geliştirici iş ortağı olması endüstride lider teknolojik inovasyonların yapılmasını mümkün kılıyor. DreamWorks Animation Teknoloji İletişimleri ve Stratejik Ortaklıklardan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Kate Swanborg, HP teknolojisinin animasyonların kullanıldığı filmlerdeki rolünü anlatacak ve DreamWorks Animation filmlerinin sahne arkası görüntülerini paylaşacak.

Sohbetler

HP ayrıca, kreatif alanda kalıpları yıkan kişilerin de katılım göstereceği bir dizi panel ve sunum da gerçekleştirecek. Immersive Media Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Technicolor’ın Deneyim Merkezi Müdürü Marcie Jastrow, VR film yapımcıları Milica Zec ve Winslow Porter, Prana Studios Başkanı ve CEO’su Anish Mulani, HP Baş Teknoloji Yetkilisi Shane Wall ve Çağdaş Sanatçı POSE dijital yaratıcılığın geleceğini konuşacak ve sanatı görsel olarak nasıl gerçek hayata taşıdıklarını anlatacak. Film yapımcılığında ve reklamlarda çeşitliliğin ve katılımın öneminin ele alınacağı ikinci panelin moderatörlüğünü ise HP Pazarlama ve İletişim Müdürü Antonio Lucio yapacak. Bu panelde Manto filminin yönetmeni Nandita Das ve ticari direktörü Crystal Moselle de yer alacak.

İş birlikleri

Güney Asya’nın en önemli yazarlarından biri olarak gösterilen Hint-Pakistanlı Yazar Saadat Hasan Manto’nun gerçek hayatını konu alan Manto filminin ortak yapımcılığını HP ve Viacom 18 üstlendi. Buna ek olarak HP, bu yıl ikincisi düzenlenecek “Masters of Short Film” yarışmasına da ev sahipliği yaptı. Saadat Hasan Manto’yu ilham alan İtalya, Hindistan, Fransa ve ABD’li dört finalist takım kısa filmlerini 20 Mayıs’ta Cannes’ta seyircilere sundu. Fransa’nın Valentin(e) filmi yarışmada birinci oldu. HP Studios’un bu yılki Cannes’ta tanıtımını yaptığı The Wolf: 2. Sezon da ilk sezonun devamı olup ödüllü oyuncu Christian Slater bu kez sağlık sektörünün hassas verilerini hedefleyen bir hacker rolünde oynuyor.

HP, 14 yıldır Cannes Film Festivali’nin teknoloji ortağı olup film yapımcılarının telif haklarını korumalarına yardımcı oluyor. 75 yıldan fazla bir süredir HP, film ve kreatif endüstri ile yakın işbirliği de yapıyor. HP’nin ilk ses osilatörü Disney’in stereofonik sesli ilk ticari filmi Fantasia’nın yapımında kullanıldı.

Güncel İçerikler