Dünyanın en büyük girişim kampüsü Station F, Haziran’da açılıyor

Station F, Fransız telekom girişimcisi Xavier Niel tarafından finanse edilen ve Roxanne Varza tarafından yönetilen iddialı bir start-up kampüsü çalışmasıdır. 265 milyon dolarlık bir maliyetle Paris’in kalbinde bulunan tarihi bir tren istasyonunda açılacak olan kampüs, 1000 girişimciye ev sahipliği yapmayı hedefliyor.

Girişimler için aylık kirası 195€ olan bu kampüs, yeni kurumlar için 3000 masalı bir çalışma alanını, konferans ve toplantılar için bir etkinlik alanını, 4 mutfak içeren bir perakende bölgesini ve 24 saat açık bir barı kiracılarına sunmaya hazırlanıyor.

Ayrıca Station F, kampüse yakın 2 binayı, kampüsten 600 kişiye sübvansiyonlu konutlar sunmak üzere yeniden yapılandırıyor. Geçtiğimiz yıl Facebook, Vente Privee, HEC, Airbnb ve Zendesk gibi firmalarla ortaklığını duyuran Station F, geçtiğimiz günler de yeni ortaklıklarını da duyurdu.

Amazon, Station F’te web hizmetleri danışmanlık bürosu açacak. Ashoka sosyal etki programı; ShakeUpFactory foodtech için bir başlangıç programı; Impulse Partners akıllı şehirler için başlangıç ​​programı; Usine IO  donanım için başlangıç ​​programı ve Axeleo işletme türüne özel bir program başlatacaktır.

Güncel İçerikler