Dünyanın önde gelen sağlık markalarından Bayer, sağlık teknolojisi girişimcilerini arıyor

Bayer’in sağlık alanında teknoloji girişimlerini desteklemek, girişimcilik ekosistemini güçlendirmek ve girişimlerle iş birliği yaparak inovatif sağlık hizmetlerini geliştirmek amacıyla hayata geçirdiği Grants4Apps Programı’nın yeni başvuru dönemi başladı.

Bayer, Grants4Apps programında bu yıl iki farklı kategori yer alıyor. Sağlık alanında yenilikçi projeleri ile genç girişimciler Accelerator kategorisine, yenilikçi şirketler ise bu yıl başlatılan DealMaker kategorisine başvuruda bulunabiliyor.

Girişimcilere yönelik düzenlenen “Accelerator” kategorisine, 18 yaşını doldurmuş tüm genç girişimciler başvuruda bulunabiliyor. Sağlıkta yeni teknolojiler ve iş modellerinin öncelikli olarak destekleneceği beşinci dönem Grants4Apps başvuruları 31 Mayıs’a kadar kabul ediliyor.

Yarışmada ilk beşe giren girişimci ekipler 50 bin Euro değerindeki hibe desteğinin yanı sıra Eylül – Kasım 2017 tarihleri arasında Bayer’in Berlin’de bulunan Genel Merkezi’nde kendilerine ayrılacak ofislerde uzman mentorlarla çalışma fırsatı yakalayacak.

Bu yıl, ilk kez olgunluk seviyesine ulaşmış şirketler, bilim insanları ve geliştiriciler de artık Grant4Apps’e başvurabilecek. Programın “Dealmaker” kategorisinde değerlendirilecek başvurular, klinik araştırmalar, data analizi, biyobilişim araçları, yapay zeka,eğitim teknolojisi,nefroloji, kadın sağlığı, endometrioz, göğüs hastalıkları, kardiyoloji, hematoloji, onkoloji, radyoloji, bulaşıcı hastalıklar ve oftalmoloji alanlarında geliştirilecek müşteri odaklı ve rakipsiz kullanıcı deneyimi sağlayan yenilikçi teknolojilerin kullanılması gibi ölçütlere göre değerlendirilecek.Bu alanlara ek olarak, tüm yenilikçi sağlık çözümleri ile de başvuruda bulunulabiliyor.

İnovasyona dayalı sağlık çözümleri geliştiren projeler için başvurular, 30 Haziran 2017’ye kadar bu bağlantı üzerinden yapılabiliyor.

Güncel İçerikler