GCIP, temiz teknolojiler girişimcilik hızlandırma programı başvuruları başladı

GCIP; Türkiye’de, TÜBİTAK‘ın ev sahipliğinde Birleşmiş Milletler Sınai ve Kalkınma Teşkilatı (UNIDO) tarafından 2014 yılından beri temiz teknolojiler alanında yürütülmekte olan bir girişimcilik hızlandırma programıdır. Program ulusal ve uluslararası iki aşamadan oluşmaktadır. Ulusal aşamada iş fikri ön değerlendirmeden geçen girişimci takım mentorluk ve eğitim destekleriyle projesini geliştirir. Kamu ve özel sektörden çok sayıda paydaşı ve destekçisi olan program katılımcılara program süresince ve sonrasında çeşitli tanıtım ve sermayeye ulaşım destekleri de sağlar.

Son Başvuru: 10 Mayıs 2017

Başvuruların 10 Mayıs 2017’ye kadar devam ettiği programa ‘Yenilenebilir Enerji’, ‘Enerji Verimliliği’, ‘Atık Yönetimi’, ‘Su Verimliliği’, ‘Yeşil Binalar’, ‘Ulaşım’ ve ‘İleri Malzemeler’ kategorilerinde fikri olan herkes www.turkey.cleantechopen.org adresinden başvuru yapabilir.

GCIP 2017 Başvuru Kategorileri

Programın ulusal aşaması sonunda düzenlenen yarışmada birinci seçilen takım 50.000 TL olan Ulusal Birincilik Ödülü’nü, ikinci seçilen takım 25.000 TL İkincilik Ödülü’nü ve üçüncü seçilen takım 15.000 TL Üçüncülük Ödülü’nü almaya ve aynı zamanda Silikon Vadisi’nde gerçekleşen Global Forum’da ülkemizi projeleri ile temsil etmeye hak kazanırlar. Burada Global Forum’un sunduğu küresel yatırımcılar, iş çevreleri ve uluslararası mentorlar ile tanışma ve küresel platformda diğer ülke ekipleri ile yarışma fırsatı da yakalarlar.

Güncel İçerikler