InsurTech

Pubinno, 1.4 milyon TL’lik 2. tur yatırımını 3 ayrı ülkeden katılan yatırıcımlarla gerçekleştirdi

Sizlere daha öncesinde yatırım haberini duyurduğumuz Pubinno, Yunan VC şirketi VentureFriends, Trivago CEO’su Rolf Schrömgens, Keiretsu Forum Türkiye’den Emre Sayın, Nexus Ventures ve İstanbul Startup Angels, girişimin ilk yatırımcısı Fatih İşbecer ve bağımsız melek yatırımcılar Emre Göltepe ile Ömer Bakırcı’dan 1.4 Milyon TL yatırım aldı. Pubinno, Şubat ayında Türkiye’nin en başarılı 100 Startup‘ı listesinde de gösterildi.

Pubinno, akıllı bira muslukları üzerine yerli bir IoT girişimdir. Bardağa konulacak biranın en iyi şekilde kaliteli olmasını ayarlıyor, barların en çok yaşadığı sıkıntılardan biri olan fire oranını neredeyse sıfıra indiriyor çünkü taşmayı engelliyor, tek tuşla bira doldurmayı sağlıyor, günlük kaç bardak bira satılmış gibi detaylı raporlar sunarak işin geliştirilmesini sağlıyor.

Sports Tech

Pubinno kurucusu Can Algül, bu yatırımı Taptronics isimli akıllı bira musluğunun 2. versiyonunu geliştirmek için ve globalde diğer pazarlara açılmak için kullanacaklarmış. Ayrıca “Bu turda, Avrupa’nın 2 farklı ülkesinden yatırımcı girmesi, global vizyonumuz ve satış planlarımız anlamında önemliydi. Bu kaynağı, ürünün çok daha hızlı ölçeklenebilir yeni versiyonunun geliştirmesinde ve satış ağı kurmakta harcayacağız.” dedi.

Ayrıca Pubinno San Francisco’daki operasyonunu genişletiyor. Girişimin açık pozisyonları için hemen pubinno.com/careers adresini ziyaret edin.

Pubinno ile ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Konuyla İlgili

Günlük ebülten

Ekosistemdeki gelişmeleri kaçırmayın

Son İçerikler