Get in the Ring Türkiye yarışmasını kazanan Tarla.io, Singapur’daki global finale gidiyor

Türkiye’de 2014 yılında ilk kez düzenlenen Get in the Ring yarışması, ikinci kez 1 Nisan’da Ankara Bilkent Cyberpark‘ta kurulan boks ringinde gerçekleştirildi. Get in the Ring, girişimcilerin ringe çıkıp ikili olarak eşleşip, jürinin ardı ardına gelen soruları cevaplaması üzerine kurulu bir yapı. Bu yarışmayı ise Tarla.io kazanarak Singapur’da yapılacak olan global finale katılmaya hak kazandı.

İyzico, Karmasis ve Ankara Kalkınma Ajansı’nın da aralarında olduğu jüri, yarışmaya başvuran 25 girişimciden uygun gördüğü 8 girişimciyi çeyrek finale seçti.

Çeyrek finale kalan girişimciler ve eşleşmeleri;

  • Innovera – Delphi Sonic
  • Sheetzoom – Tarla.io
  • Codela – Usturlabs
  • Seyisco – iCaked

Çeyrek finalde iş modellerini, ekiplerini ve elde ettiği kazanımları anlatan girişimcilerden 4’ü, kıyasıya bir mücadelenin ardından yarı finale kaldı.

  • Tarla i.o – Codela
  • Delphi Sonic – iCaked

Tarla.io ve Delphi Sonic ile zorlu geçen finalin ardından Tarla.io, Bilkent Cyberpark’ta düzenlenen Get in the Ring Türkiye yarışmasının kazananı olarak Singapur biletini kaptı.

Tarla.io: Toprakta, havada ve bitkide gizli kalmış bilgiyi ortaya çıkartıyor, düzenliyor, işliyor ve anlamlandırıyor. Her tarladaki yerel hava durumu, toprak bilgisi ve bitki gelişimi için kurduğumuz modeller sahada neler olduğunun ve olacağının ipuçlarını veriyor. Geçmişe, şimdiye ve geleceğe yönelik oluşturduğumuz uyarılar ve karar desteği; sürdürülebilir, karlı, verimli ve çevreci gıda üretiminin önündeki engelleri kaldırıyor.

Girişimcilerin kendilerini daha iyi ifade edebilmeleri için Türkiye’de ve özellikle Anadolu’da bu ve buna benzer yarışmaların artmasını diliyoruz.

Güncel İçerikler